Законом запроваджується єдиний термінологічний стиль щодо підстав переведення засуджених до дільниць посиленого контролю.
Також врегульовано питання відбування засудженими всього строку покарання в одній виправній чи виховній колонії і закріплено додаткові гарантії процедури застосування примусового лікування засуджених до позбавлення волі.
Закон вводить додаткові гарантії захисту прав засуджених жінок та жінок, які мають при собі дітей, а також неповнолітніх.
Актом спрощено процедуру пенсійного забезпечення засуджених до позбавлення волі.
Також Рада внесла зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо удосконалення порядку застосування до засуджених заходів заохочення і стягнення". Проект №2251а підтримали 232 народних депутатів.
Законом запроваджено прозорість у застосуванні до засуджених заохочень та впорядковано цю процедуру; чітко визначено підстави для накладення стягнень і процедуру перевірки випадків порушення засудженими встановленого порядку відбування покарання, а також створено додаткові гарантії захисту прав і законних інтересів засуджених, зокрема, шляхом отримання необхідної правової допомоги.
Крім того, Рада внесла зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо удосконалення гарантій права засуджених на відбування покарання за місцем проживання до засудження або місця постійного проживання родичів. Проект №2253а підтримали 238 народних депутатів.
Законом передбачено, що у тих випадках, коли дозволяються винятки, засуджені повинні утримуватись у наступній найближчій установі відповідного рівня безпеки до місця його проживання до засудження або, за бажанням засудженого, місця постійного проживання його родичів.
У листопаді 2015 року Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, згідно з яким попередній висновок зараховуватимуть за два роки в колонії (так званий "закон Савченко").
Голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе в інтерв'ю DT.UA зазначила, що через закон Савченко відбувається велика біда. "Шість тисяч осіб вже вийшли з ув'язнення. 90% цих людей - досить вагомі в кримінальному світі люди, які скоїли тяжкі злочини. Потрібно вносити зміни в цей закон", - підкреслила Деканоїдзе.