Рада громадського контролю при ДБР обирається за процедурою, яка себе дискредитувала — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Лише близько 20% кандидатів відповідали високим вимогам добропорядності, майже половина мали політичні зв'язки, ще близько 20% пов'язані з правоохоронцями і 37 - пов'язані між собою.

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба запустив процедуру обрання Ради громадського контролю за старою процедурою, яка себе повністю дискредитувала- Установчими зборами. Як наслідок, свої пакети документів подали 108 організацій, 99 з яких були допущені до зборів. Експерти оперативно проаналізували ситуацію, хто ж подався у РГК при ДБР. Як з'ясувалося, лише близько 20% відповідали високим вимогам добропорядності, майже половина мали політичні зв'язки, ще близько 20% кандидатів пов'язані з правоохоронцями і 37 - пов'язані між собою.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Лємєнов, головний експерт Антикорупційної групи РПР, StateWatch. Автор нагадує, що РГК при ДБР створюється відповідно до вимог чинного закону, в коло його обов'язків входять такі завдання: вона заслуховує інформацію про діяльність, виконання планів ДБР, розглядає звіти ДБР та затверджує свій висновок по них, вибирає з її членів трьох представників, які входять до складу Дисциплінарної комісії ДБР, тощо.

"Інакше кажучи, за умов рейтингового голосування на Установчих зборах, швидше за все, у РГК при ДБР пройдуть пов'язані між собою політично або правоохоронні групи афілійованих активістів. І потім будуть диктувати керівництву ДБР свою волю як "офіційна" громадськість", - зазначає експерт.

Детальніше про проблеми роботи ДБР читайте у статті Олександра Лємєнова "Запуск ДБР: не києм, то палицею" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі