Верховна Рада внесла зміни до законі про гарантії "соціального захисту деяких категорій осіб з числа учасників антитерористичної операції". Законопроект №3206 підтримали 236 народних депутатів.
Закон надає статус учасників бойових дій співробітникам "центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи" (Державної фіскальної служби), які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районах АТО.
Закон також включає Державну фіскальну службу в перелік суб'єктів, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом.
Станом на жовтень 2015 року статус учасників антитерористичної операції отримали 125 тисяч чоловік.
20 серпня 2014 року Кабінет міністрів прийняв постанову №413, якою затвердив Порядок надання статусу учасника бойових дій, учасникам АТО. Крім офіційного визнання, статус учасника бойових дій дає право на ряд соціальних і матеріальних пільг, зокрема: знижку на комунальні платежі, безкоштовне медичне обслуговування, в тому числі ліки, обстеження та лікування, проїзд у транспорті, санаторно-курортне забезпечення.
Однак на практиці отримання такого статусу виявилося досить проблематичним. Як писало ZN.UA, затверджена урядом процедура містить бюрократичні "підводні камені" і спрямована на відсіювання претендентів на пільги.