Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №6298 з поправками до державного бюджету на 2021 рік щодо виділення 2,5 млрд грн для фінансування інфраструктурних проєктів та створення національної авіакомпанії.
Флот авіакомпанії буде сформований із літаків виробництва ДП "Антонов". За це рішення проголосувало 236 народних депутатів, повідомляється у прямій трансляції засідання Верховної Ради у четвер, 18 листопада.
Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт передбачає збільшення доходної частини держбюджету за рахунок перевиконання надходжень щодо низки податків на 2,5 млрд грн.
1 млрд грн спрямують на будівництво та ремонт автошляхів "Укравтодором". Також 1 млрд. виділять на реалізацію проектів програми Великої будівництва – дороги, об'єкти соціально-культурної сфери, збільшення субвенцій місцевим бюджетам на ремонт та будівництво комунальних доріг.
На формування статутного капіталу національного авіаперевізника виділять 500 млн. грн. Презентація бізнес-плану нової авіакомпанії має відбутися наприкінці листопада. Французька консалтингова компанія Aerogestion працювала над розробкою.
У квітні 2020 року президент України Володимир Зеленський заявив, що виступає за створення державної авіакомпанії. У червні Шмигаль заявляв, що концепція державного авіаперевізника вже готова. Для цього передбачалося використовувати літаки ДП "Антонов", зокрема модернізувати регіональні АНи.
Також 18 листопада депутати ухвалили закон, яким до переліку закупівель, які здійснюються за спрощеною процедурою, внесено роботи та послуги з проєктування та встановлення систем постачання медичних газів, у тому числі кисневих станцій.
За відповідний документ № 6293 "Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" загалом проголосували 339 народних депутатів.
Перелік закупівель, що здійснюються у спрощеному порядку в період карантину, доповнено роботами та послугами, пов'язаними з проєктуванням та встановленням систем постачання медичних газів (у тому числі кисневих станцій, кріогенних місткостей, мереж централізованого киснепостачання та їх складових).
Раніше повідомлялося, що спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук віддав доручення новопризначеному керівнику апарату ВР провести аудит усіх закупівель, оскільки багато хто з них "не має логічного пояснення". Про це Стефанчук заявив під час брифінгу у Верховній Раді.