"Таким чином, Путін створив власну українську Жанну Д'Арк", - пише на сторінках The Times оглядач Бен Макінтаєр.
Він зазначає, що незаконно засуджену в Росії українку Надією Савченко і спалену на вогнищі французьку святу розділяють щонайменше 500 років. Однак, історії обох жінок неймовірно схожі.
"Обидві жінки стали символами національного визволення зі зброєю в руках. Обидві використали залу суду як політичну трибуну, з якої самі засудили своїх кривдників. Обох засудили носії сексистських упереджень за чоловічу військову форму на чоловічій війні. І обидві миттєво стали політично святими і підняли бойових дух своїх співвітчизників, що стало несподіванкою для загарбників, які потім дуже пошкодували про свої вчинки", - пише оглядач.
Він додає, що Савченко і Жанна Д'Арк обидві піддали критиці і сумнівам моральні і правові переконання своїх кривдників. На думку Макінтайра, ув'язнення Савченко стане "більмом на оці" Росії. А якщо її звільнять, вона стане ще більшою проблемою для Кремля.
"Вона повернеться в Україну як ікона спротиву. Вона одна з небагатьох, хто здатен об'єднати політично роздроблену країну. Слова Д'Арк, сказані єпископу під час суду над нею, можуть почати переслідувати і Путіна", - пише оглядач, цитуючи ті історичні слова: "Ти кажеш, що ти мій суддя і я не знаю, чи це так. Але не суди мене неправдиво, інакше ти будеш сам в небезпеці".
Раніше видання Wall Street Journal писало, що Путін не зміг принизити Україну, засудивши Савченко. Лейтенант Савченко натомість стала національним героєм в Україні і навіть була заочно обрана в парламент. Коли суддя закінчив зачитувати вирок, вона заспівала українську революційну пісню і оголосила про голодний страйк.
22 березня російський суд визнав Савченко винною у вбивстві російських журналістів і в незаконному перетині кордону РФ. При цьому з української льотчиці зняли звинувачення в обстрілі мирних жителів. Савченко отримала 22 роки позбавлення волі (звинувачення просило 23 роки - за епізод "незаконний перетин кордону" суд призначив покарання у вигляді 30 тисяч рублів штрафу). В цілому українка повинна провести в колонії 20 років: скорочення терміну відбулося за рахунок знаходження Савченко під вартою з 30 червня 2014 року.
Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року, і перевезена через кордон в Росію.
Прокурор попросив для української льотчиці Надії Савченко 23 роки колонії загального режиму і 100 тисяч рублів (близько 1,2 тис. доларів) штрафу.
В середині березня 2016 року Україна передала Евросоюзу "список Савченко" - список осіб, які сфабрикували справу проти Надії Савченко. У цьому документі зазначено 46 прізвищ.