ПЦУ претендує на користування храмами Верхньої частини Лаври — Епіфаній

Поділитися
ПЦУ претендує на користування храмами Верхньої частини Лаври — Епіфаній © wikipedia
Монахи, які перебувають у складі УПЦ, зараз вирішують, з ким далі будуть продовжувати свій шлях. 

Настоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що ПЦУ претендує на перебування в Києво-Печерській Лаврі, в Успенському соборі якої він завтра вперше проводитиме богослужіння. Під час інтерв'ю Lb.ua він відзначив, що з проханням надати в користування один з храмів заповідника, а саме Троїцьку надбрамну чи Всіхсвятську церкви, ПЦУ зверталася ще в червні. 

"Ми просили, що хочемо бути присутніми, хочемо молитися українською мовою, в Лаврі повинна линути молитва українською мовою в непростий час випробувань цією страшною війною. Але всі говорили про те, що потрібно почекати, доки завершиться договір користування Московським патріархатом на два храми, головних храми Верхньої Лаври", – розповів він.

Після того, як договір УПЦ закінчився 1 січня, в храмах Лаври претендує молитися ПЦУ. 

"Чому ми не маємо такого права? Ми цього прагнемо, просимо і будемо просити державу, щоб Православна Церква України також була присутньою в Верхній частині Києво-Печерської Лаври, мала право користуватися одним із храмів чи двома храмами, це вже буде вирішено державою – чи це Успенським собором, чи Трапезним храмом Верхньої Лаври", – зазначив він. 

Митрополит додав, що ПЦУ для цього вже зробила необхідний крок - зареєструвала юридичну особу "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра – чоловічий монастир" за адресою, яка в Феодосіївському монастирі. 

"Ми б хотіли зареєструвати за адресою Верхньої Лаври, але з юридичної точки зору це неможливо було зробити, тому тимчасова адреса – це адреса є Феодосіївського монастиря, - розповідає Епіфаній. - Через це Державна служба пів року не давала відповіді, …ну як, давала відповіді, але постійно треба було доопрацювати документи – тобто спеціально не ухвалювалося відповідне рішення. Але рішення було ухвалене ще попередньою очільницею цієї Державної служби – зареєстровано юридичну особу, і, відповідно, в нас є бажання, щоб монастир вже в складі Православної Церкви України розвивався з тих ченців, які зараз перебувають у складі монастиря Московського патріархату". 

Що стосується монахів, то вони зараз визначаються. Епіфаній розповідає, що в УПЦ є велика кількість тих, хто має проукраїнські погляди.

 

Нагадаємо, 5 січня міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що Комісія Мінкульту завершила  роботу із прийняття-передання Успенського собору та Трапезної церкви від Української православної церкви московського патріархату на території заповідника Києво-Печерська Лавра до держави. Він додав, що митрополит Павло (Лебідь), який мав підписати Акт, не з'явився на останнє засідання комісії, однак це не стало перешкодою для повернення державного майна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі