Психологічна підтримка: де її можуть отримати ветерани

Поділитися
Роз'яснення дали у мінреінтеграції.

Війна, яку розпочала Росія, залишить свій відбиток на всіх українцях. А особливо на тих, хто безпосередньо брав у ній участь. Ветерани та їх родини можуть отримати допомогу у питаннях ментального здоров’я. У мінреінтеграції розповіли, де вони можуть отримати психологічну підтримку.

Ветерани можуть звертатися за безкоштовною психологічною допомогою у такі сервіси:

  • Урядова гаряча лінія 1545. З питань ветеранів війни та членів їхніх сімей – кнопка 9 на IVR (інтерактивна голосова відповідь).
  • Гаряча лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду за номером: 0 800 332 029.
  • ГО «Вільний вибір» – надає психологічну підтримку ветеранам, військовим та їхнім родинам у доказових методах психотерапії. Телефон гарячої лінії: (063) 646-49-91.
  • «Лісова поляна» – Центр психічного здоров’я та реабілітації МОЗ України. Психологічна допомога ветеранам і людям, які пережили полон. Для запису телефонуйте за номером: (073) 450-60-00.
  • Veteran Hub – безоплатно надає психологічні та юридичні консультації. Також тут можна отримати пояснення юристів щодо статусів і виплат, проходження ВЛК і МСЕК.
  • Онлайн-платформа Mental help – безоплатна професійна психологічна допомога та підтримка для українців.
  • Ucare – допоможе знайти висококваліфікованого психолога.
  • MARTA – це проєкт ментального здоров’я для ветеранів, їхніх рідних та близьких. Дає змогу анонімно пройти тестування, зрозуміти свій психологічний стан і за потреби знайти фахівця.
  • Мобільний застосунок «База». Тут зібрані матеріали про ментальне здоровʼя і вправи для самодопомоги. Також є можливість написати фахівцеві й отримати відповідь. Доступний на App Store та Google Play.

Раніше ми писали про те, що на початку січня 2024 року міноборони запустило цілодобову гарячу лінію для консультацій військовослужбовців та членів їхніх родин. Зокрема питання можуть стосуватися грошового чи матеріального забезпечення, обмеження законних прав чи будь-якої конфліктної ситуації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі