Про це пише німецький історик Міхаель Штюрмер на сторінках Die Welt. Він додає, що в Україні взимку мобілізують 50 тисяч чоловіків віком від 16 до 60 років. Влітку ще стільки ж. Новобранців тренуватимуть три тижні, після чого вони поїдуть в Донбас.
"Там вони будуть воювати проти загартованих найманців з Росії і російського спецназу. Таким чином вони будуть гарматним м'ясом", - пише Штюрмер.
Він називає рішення про мобілізацію в Україні "відчаєм", а конфлікт в Донбасі, на його думку, "війна у всьому окрім назви". Росія ж не може собі дозволити програти її, оскільки Володимир Путін тоді залишиться без влади. Якщо він програє і відступить, то економічний занепад Росії "доб'є" його режим.
В цей же час, Захід дуже сподівається на те, що саме економічна криза змусить Путіна відступити.
"Захід має зрозуміти, що ініціатива Маккейна про надання озброєння Україні лише посилить агонію. І це одна з причин, чому адміністрація Обами відкидає цю ініціативу з боку Комітету з питань озброєнь Сенату США", - йдеться в статті.
В цей же час, екс-президент СРСР Михайло Горбачов розводить демагогію і лякає США ядерною війною, нагадуючи про радянську спадщину Росії.
"Однак це лише підтверджує, що без України Росія лишається руїною зруйнованої імперії, а захопивши сусідню країну вона зможе створити нове ядро імперії", - йдеться в статті.
В цей же час, Захід керується логікою, що без сильної економіки вести війну неможливо. Та в Росії зовсім інше бачення і стандарти. Путін вже звинуватив у всіх бідах Росії санкції. І це лише зміцнює його режим. Тому спосіб дипломатичного вирішення конфлікту в Україні лишається під питанням. В Міністерстві оборони України запевняють, що мобілізувати в армію "всіх без розбору" не будуть.
"Головне завдання - якісний відбір кандидатів на службу. Не можна бездумно всіх без розбору залучати до служби - в першу чергу, отмобилизовать необхідно всіх бажаючих, добровольців, людей з бойовим досвідом, тих, хто має відповідні військові спеціальності", - сказав міністр оборони.