Слідство за кримінальним провадженням щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса відновлено, повідомив адвокат Олександр Гунченко.
"У мене в руках - резулятивна частина ухвали Печерського районного суду від 4 серпня, в якій суд зобов'язав слідчого Генеральної прокуратури внести відомості про відновлення розслідування у кримінальному провадженні щодо Кернеса Геннадія Адольфовича", - сказав Гунченко в четвер.
Він зазначив, що про існування цієї ухвали суду він дізнався з інтернету, зокрема з Facebook міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Як стверджує Гунченко, ані він, ані його підзахисний не знали про існування скарги адвоката потерпілих, на підставі якої суд визначив відновити слідство у справі.
"Мене дивує, що нас, як зацікавлену сторону процесу, ніхто не повідомив ні про існування скарги, ні про дату її розгляду", - сказав Гунченко.
Він також зазначив, що з його точки зору терміни подання скарги адвокатами потерпілих було порушено.
Разом з тим, як стверджує Гунченко, ухвала суду про поновлення слідства у справі оскарженню не підлягає.
Що стосується запобіжного заходу щодо Кернеса, то, за словами Гунченка, як і раніше діє запобіжний захід у вигляді особистої поруки народного депутата Ельбруса Тедеєва.
Як відомо, 25 січня невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. У той же день депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Олексія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зв'язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.
Кернеса було викликано на 13 березня у Генеральну прокуратуру на допит як підозрюваного. За його словами, кримінальне провадження порушено за ч.2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.2 ст. 127 (катування), ч.1 ст.129 (погроза вбивством за наявності реальних підстав побоюватися загрози) КК.
28 квітня Кернеса було поранено під час пробіжки по Бєлгородському шосе у Харкові. У ніч на 29 квітня його у супроводі дружини і бригади ізраїльських лікарів перевезли в один із госпіталів Ізраїлю. Там меру Харкова зробили ще кілька операцій, у т.ч. на хребті і на легені. 17 червня Кернес повернувся до Харкова.
За фактом замаху на вбивство Кернеса відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.15 ч.1 ст.115 Кримінального України (замах на умисне вбивство). Слідство визначило дві пріоритетні версії замаху: одна пов'язана з професійною діяльністю, друга - з протидією сепаратистам.
29 квітня Печерський районний суд Києва змінив запобіжний захід щодо Кернеса з домашнього арешту на особисту поруку, а 30 липня Генеральна прокуратура призупинила слідство щодо Кернеса у зв'язку з його хворобою. !zn