Увагу правоохоронних органів знову прикуто до угод по "3". Головне слідче управління МВС України порушило ще одне кримінальне провадження щодо колишнього керівництва "Нафтогаз України", що стосується розтрати 50 млн при закупці двох буксирів для "Чорноморнафтогазу" в 2011 році.
Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва від 21 жовтня, пише "Перша інстанція".
Цим рішенням суд надав правоохоронним органам доступ до банківських документів НАК "Нафтогаз".
Згідно з інформацією з судових документів, МВС веде досудове розслідування за фактом великого розкрадання при закупівлі буксирів-транспортувальників бурових вишок для видобутку нафти і газу на шельфі Чорного моря.
Розслідуванням встановлено, що керівництво "Чорноморнафтогазу" (дочірня структура НАК "Нафтогаз України") у 2011 році при закупівлі двох буксирів "Мис Тарханкут" і "Федір Урюпін" заволоділо 50 млн доларів, завищивши дійсну вартість судів.
Як повідомляється в судових матеріалах з посиланням на дані кримінального провадження, це стало можливим завдяки залученню до закупівлі двох посередників – українського підприємства "Sea династія ltd" (Одеса) і британського "Verylux Company LLP" (р. Кардіфф). На їх рахунки було перераховано близько 120 млн доларів (як зазначено вище, вартість було завищено приблизно на 50 млн доларів).
Відповідні фінансові операції здійснені в період з лютого по березень 2011 року і полягали в перекладенні коштів від НАК "Нафтогаз України" на рахунок дочірнього підприємства ДАТ "Чорноморнафтогаз", а потім на рахунок британської фірми "Verylux Company LLP".
Згідно з даними розслідування, рахунки НАК "Нафтогаз України", через які здійснювалось перерахування багатомільйонних сум за буксири, були відкриті в банках: "Кліринговий дім", "ОТП Банк", "Промінвестбанк", "Укрексімбанк", "Ощадбанк", "КБ Надра".
У 2011 році "Чорноморнафтогаз" на тендері придбав дві морські бурові платформи за ціною 400 мільйонів доларів кожна. У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми.
Ціна платформи виявилася на 150 мільйонів доларів вищою, ніж у виробника.
У другому тендері взяли участь три посередники. ЗМІ стверджували, що ринкова ціна другої платформи також приблизно дорівнює 200 мільйонів доларів. Переможцем виявилася "Ризька судноверф" з ціною близько 400 мільйонів доларів.
Бурові платформи, закуплені "Черноморнефтогазом" також називають "вишками Бойка" на честь колишнього міністра енергетики і вугільної промисловості Юрія Бойка. Читайте докладніше про розслідування корупційних справ у спецпроекті ZN.UA "Вишка для Бойка".