Проста економія: як ефективно знизити споживання електроенергії

Поділитися
Нині про це має подбати кожен.

Через атаки ворога на об'єкти енергетичної інфраструктури, в Україні ввели стабілізаційні відключення електрики і влада закликала українців відмовитися від використання потужних електроприладів вранці та ввечері.

Графік відключення електроенергії застосовується лише в тому випадку, якщо відбувається навантаження мереж, пише OBOZREVATEL. Тоді струму на всіх не вистачає і доводиться відключати окремих споживачів. Відключення можна уникнути, але для цього всі мають подбати про економію електрики.

Експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко розповів, що відключив усі електроприлади, окрім холодильника (техніка споживає електроенергію навіть у неробочому стані). Замість електрочайника він використовує звичайний, прання та підігрів води у бойлері він переніс на нічний час.

«Вночі заряджаємо телефони та ноутбук. Вдень у розетці ще комп'ютер, коли у сина уроки та трохи пограти. Це є раціональна поведінка споживача під час складності на енергетичному полі», – розповів експерт.

Вимкнення електроприладів з розетки також дозволить убезпечити техніку та у випадках перепадів напруги. А техніку, яку з якоїсь причини не можна відключити від мережі, краще використовувати за допомогою стабілізатора напруги.

Як повідомляють в «Укренерго», свідоме зниження споживання електроенергії, особливо у години ранкового та вечірнього піку споживання (6:00-11:00 та 17:00-23:00), зменшує ризик перевантаження мереж та застосування обмежень для споживачів.

Тобто, щоб не було відключень, необхідно скоротити споживання. І що менше українці використовують струм у період пікового навантаження, то більше шансів, що відключати частину споживачів не доведеться. Щоб це зробити, потрібно скористатися кількома простими правилами.

Відмовтеся від телевізора та комп'ютера

Якщо раніше ви вмикали телевізор для фону, то зараз необхідно від цього відмовитися. Також слід обмежити використання комп'ютера, особливо в пікові години споживання. Якщо є можливість – порадьте зробити теж сусідам.

Відключіть світло на території ЖК та в під'їздах

Якщо є можливість, то можна вимкнути освітлення у під'їздах та у дворі. Це дозволить скоротити споживання енергії для всього будинку і, як наслідок, знизить ризик відключення світла.

Відмовтеся від прання та прасування у денний час

Використовуйте пральні машини, праски, бойлери та інші прилади, від яких неможливо відмовитись у нічний час після 23:00. Це також захистить мережу від перевантаження та можливого відключення.

Знайдіть заміни тим приладам, без яких можна обійтись

Гріти воду можна у звичайному чайнику, а їжу - на газовій плиті. Якщо немає потреби у яскравому світлі, то можна запалити свічки. Ці прості заміни допоможуть досягти потрібного результату.

Навіть незначна економія електроенергії в кожній квартирі дозволить скоротити споживання в пікові години і врятує від необхідності відключати весь район від електроенергії. У ситуації, що склалася, це єдиний вихід впоратися з кризою в енергетиці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі