Прощена неділя: традиції свята

Поділитися
Прощена неділя: традиції свята У Прощену неділю прийнято відвідувати храм © Православна церква України
У цей день прийнято просити прощення у близьких людей.

14 березня християни східного обряду відзначають Прощену неділю - день, коли прийнято просити вибачення у близьких і інших людей. Свято завершує Масляний тиждень і передує Великому посту.

Традиції свята

Традиція просити вибачення з'явилася в Єгипті і Палестині. Ченці на час Великого посту йшли в пустелю, щоб перебувати там в повній самоті і посилювати свої молитви. У пустелі було багато небезпек, багато хто не поверталися. Тому зустріч перед постом могла бути останньою, через що перед тим як розійтися і зустрітися тільки на Великдень, ченці намагалися попросити вибачення у всіх, як перед смертю. І самі прагнули пробачити інших. Згодом це стало традицією і у інших віруючих.

В цей день в співах в стихирах на вечірні і на утрені і в каноні згадується вигнання з Раю Адама через гріхопадіння. У співах йдеться, що гріховний стан людства подібен станам вигнаного з Раю Адама. Перед початком Великого посту, готуючи до нього, Православна церква закликає до плачу і журитися про свої гріхи, як це робив вигнаний Адам.

У неділю ввечері в храмах здійснюється вечірня і після неї повечір'я, в кінці якого відбувається Чин прощення: настоятель читає молитву, а потім просить вибачення у всіх християн, то ж саме роблять парафіяни. Таким чином, примирившись один з одним, православні християни починають Великий піст.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі