Прощена неділя: що не можна робити

Поділитися
Прощена неділя: що не можна робити У свято прийнято просити пробачення © unsplash/karthikhimself
У цей день не можна таїти образи в душі.

26 лютого християни східного обряду відзначають прощену неділю. Це останній день Масляного тижня, він передує початку Великого посту, який розпочинається вже у понеділок, 27 лютого.

Що не можна робити у свято

У цей день не можна вишивати, шити, в'язати та займатися рукоділлям. Забороняється також займатися тяжкою фізичною працею.

Не можна пити алкогольні напої та їсти м'ясні страви, оскільки наступного дня починається Великий піст.

Не можна лаятися, конфліктувати, лихословити та кричати на дітей.

Не можна не пробачити людині, яка цього дня просить вибачення.

Після трапези не можна прибирати зі столу. Краще накрити те, що залишилося, білою скатертиною. Вважається, що це принесе до дому добробут.

Прикмети Прощеної неділі

Більшість прикмет цього дня пов'язані з погодою та млинцями, які печуть весь Масляний тиждень.

Усі млинці продали – життя буде щасливим.

Якщо перший млинець придбає жінка, першою дитиною буде дівчинка.

Скільки дівчина не зможе продати млинців, стільки років вона не зможе вийти заміж.

Ластівки прилетіли – незабаром настануть теплі дні.

Східний вітер у Прощену неділю – до швидкого потепління, південний – до теплої погоди з дощами, а північний – до холодів.

Також вважалося, що сни у Прощену неділю є віщими, тому необхідно їх запам'ятати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 3
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Anatoliy
7 Лютого 2022, 14:44
Авторка забула сказати, що це були п'яті вибори в Могилянці і загалом за два роки було ДЕСЯТЬ голосувань, які не дали результатів. Не є прибічником міністра, якого не треба було призначати після підозрі в плагіаті, але до чого тут МОН, не розумію? Самі могилянці з виборів до виборів не могли обрати собі керманича або внаслідок низької явки, або голосуванням проти всіх. Навіть не допомогли зміни в порядок обрання ректора (), в створені яких брали також могилянці. Передостання участь також була невисокою, тому були підстави сумніватися в активності могилянців в другому турі. Під час дебатів кандидатка-опонент заявила про цькування від окремих осіб в Могилянці ( що могло бути можливою причиною їй відмовитися від дебатів 18 січня перед першим туром, що одразу вплинуло на результати виборів у першому турі. Тому в Могилянці не все так ідеально, як здається авторці. Одна справа публічно виступати на мітингах, а інша - голосувати таємно. Також хочу нагадати, що саме при одному з кандидатів, як міністра, мав місце випадок із захистом "лептонного бога", яка успішно подолала бар'єр доктора, бо чоловік був над міністром (одним з кандидатів) начальником. Де ж була тоді критика і протести? Також були випадки одночасно обіймати дві посади депутатам-ректорам. Щодо діяльності НАЗЯВО - то краще запитати університети - гадаю почуєте нову "малонормовану лексику". До речі робота в НАЗЯВО не заважала працювати викладачем в Могилянці. А активність депутатів, які теж підробляють там викладачами зрозумілі. Оце так об'єктивність! Оце так вибори! Було запропоновано провести дискусію всередині університету, щоб подолати справжню кризу. Поліція нехай шукає винних, але щоб не соромитися перед світом, було б краще провести хоча б переголосування другого туру, якщо другий кандидат ще не шукає іншу роботу.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Igori iSid
8 Лютого 2022, 01:32
Шкарлет - то є не просто крадій а просто звичайний бандит
Цитувати Поскаржитись
Показати більше відповідей
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі