Під час перевірки прокурори встановили, що в липні цього року командування військової частини уклало з підприємством договір на проведення ремонтних робіт вантажної платформи в місцях зберігання боєприпасів та інших засобів ураження. Сума виконання робіт становила 199 тисяч гривень, кошти були перераховані на рахунок виконавця робіт.
"Складено і затверджено акти виконаних робіт, які не відповідають дійсності. Під час огляду територій військової частини з'ясовано, що зазначені роботи на об'єкті не завершені й належний контроль якості та повноти виконаних робіт комісією військової частини не проводився", - додали у прокуратурі.
Також виявлено низку порушень вимог керівних документів стосовно організації зберігання та розміщення боєприпасів, несення служби воєнізованою охороною частини та протипожежної безпеки.
За фактом виявлених порушень на заступника командира військової частини та керівника комісії – начальника зберігання військової частини складені адміністративні протоколи за ч. 2 статті 172-15 КУпАП.
"Разом з тим, з метою виявлення причин та умов, які сприяли невиконанню вимог Закону України "Про запобігання корупції", на адресу начальника озброєння Збройних сил України в порядку ч. 3 ст. 65 зазначеного закону, внесено подання з приводу надання неправомірної переваги суб'єкту підприємницької діяльності та безпідставному перерахуванню бюджетних коштів", - додали у правоохоронному відомстві.
Перевірка здійснювалась на виконання доручення щодо проведення слідчих дій на іншій території, в рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактом здійснення диверсії на 48 арсеналі у місті Калинівка Вінницької області.
Нагадаємо, ввечері 26 вересня зайнялися склади боєприпасів Збройних сил України у селі Сальник біля Калинівки Вінницької області.
Пожежа спричинила детонацію снарядів, у зоні ураження опинились довколишні населені пункти. Вогонь охопив 10% від загальної площі військового об'єкта.
Із зони ймовірного ураження евакуювали понад 30 тисяч осіб. Протягом середи, 27 вересня, співробітники ДСНС перевірили всі вулиці в Калинівці та повідомили про те, що всі боєприпаси вже зібрані. 28 вересня людям дозволили повернутися.
Військова прокуратура кваліфікувала вибухи на складі боєприпасів поблизу міста Калинівка Вінницької області як диверсію.
Детальніше про НП на 48-му арсеналі ЗСУ в селі Калинівка Вінницької області читайте у матеріалі Юрія Бутусова "Катастрофа в Калинівці: вибух, якого чекали" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".