Як повідомляє проект "Наші гроші", 2 вересня Печерський райсуд Києва дозволив Державній аудиторській службі провести ревізію Головного управління майна та ресурсів Міноборони України. Ревізія буде проведена в рамках розслідування кримінального провадження за статтею 367 ККУ (Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки).
Наголошується, що в січні – квітні 2014 року Міністерство оборони продало держпідприємству "Харківський бронетанковий завод" надлишкове майно ЗСУ – 51 танк Т-64 різних модифікацій на загальну суму 19,6 млн.
Встановлено, що бронетехніка була продана на 67,27 млн грн дешевше від її фактичної вартості. Оцінку майна проводило ТОВ "Оптима".
За даними слідчих, службові особи Департаменту відчуження військового майна Міноборони не організували відповідної підготовки документів і не надали компанії "Оптима" всієї необхідної документації на техніку.
У судовому реєстрі, при цьому, є дані, згідно яким розслідувалася можлива причетність до операції посадових осіб ДП "Укроборонсервіс" та ДП "харківський бронетанковий завод".
Компанія "Оптима", у свою чергу, змінила адресу реєстрації та з лютого 2016 року знаходиться в стані припинення.
Нагадаємо, в січні військова прокуратура розслідувала факти зловживання службовим становищем посадовими особами Південного-Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління, які безпідставно завищили вартість робіт з капітального ремонту будівель військових містечок.
Раніше в поданому організацією Transparency International звіті було зазначено, що в Україні зберігаються високі ризики корупції в оборонній сфері. За словами координатора TI з питань оборони Катрін Діксон, "через корупційну практику відбувається втрата до 10-15% коштів (призначених для закупівлі озброєнь - ред.)".