Прокуратура Криму звернулася до суду щодо порушення прав внутрішньо переміщених осіб

Поділитися
Прокуратура Криму звернулася до суду щодо порушення прав внутрішньо переміщених осіб Суд відкрив провадження © pravdoryb.info
За даними прокуратури, права переселенців порушують деякі нормативно-правові акти Кабміну.

Прокуратура АР Крим подала до суду позов щодо скасування окремих положень нормативно-правових актів Кабінету міністрів, які порушують права внутрішньо переміщених осіб на соціальне забезпечення та інтереси держави в указаній сфері, повідомив прокурор Гюндуз Мамедов. Суд вже відкрив відповідне провадження.

"Чисельність вимушених переселенців, у тому числі з півострову, постійно зростає. Відповідно до даних Єдиної інформаційної бази, станом на 23 вересня 2019 року, кількість внутрішньо переміщених осіб становить 1 410 615 осіб. Незважаючи на наявність законодавчої бази, існує багато проблем, які призводять до обмежень прав ВПО, у тому числі кримчан. Ми звернулися до суду з позовом, для того, щоб скасувати положення, які встановлюють нерівність у правах та свободах кримчан і внутрішньо переміщених осіб, порівняно з іншими громадянами України" - процитували Мамедова у пресслужбі прокуратури.

Прокуратура Криму розглянула звернення Української Гельсінської спілки з прав людини та проаналізувала чинне українське законодавство. Прокурори встановили, що громадяни України можуть вільно обирати уповноважений банк для отримання соціальних виплати та у будь-який час здійснити його заміну.

"Однак окремими положеннями Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.08.1999 № 1596, та постанови Уряду України "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" від 05.11.2014 № 637, внутрішньо переміщені особи вказаного права позбавлені", - зазначили в прокуратурі.

Вказано, що внутрішньо переміщені особі можуть обслуговуватись лише в одному державному банку, тоді як інші громадяни України обслуговуються різними банківським установами без обмежень. Також прокуратура встановила, що Україна вживає всі можливі заходи щодо захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, які передбачені Конституцією, законодавством та міжнародними договорами.

"Реєстрація особи як внутрішньо переміщеної вимагає від державних органів врахувати її особливі потреби. Очевидно, що статус внутрішньо переміщеної особи надає особі спеціальні, додаткові права, не звужуючи, між тим, обсяг конституційних прав та свобод особи та створюючи додаткові гарантії їх реалізації. Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.09.2019 провадження у справі відкрито", - додали в прокуратурі.

Раніше повідомлялося про те, що кількість внутрішньо переміщених осіб із Донбасу і Криму, зареєстрованих в Україні станом на 5 серпня 2019 року, склала менше 1,4 млн осіб. Так, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, взято на облік 1 397 304 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та АР Крим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі