Слідчий відділ прокуратури України в Автономній Республіці Крим зібрав повні анкетні дані на всіх співробітників правоохоронних органів, які на момент окупації півострова Росією у лютому-березні 2014 року працювали на різних посадах в Автономній Республіці Крим і Севастополі та можуть бути причетні до скоєння державної зради повідомила 12 квітня прес-служба прокуратури АРК.
У відношенні більше 21 тис. правоохоронців проводиться досудове розслідування, метою якого є підтвердження або спростування можливої причетності до скоєння державної зради або інших злочинів і прийняття законного рішення по кожному співробітнику силових органів. Провадження відкрито щодо співробітників 16 правоохоронних органів АР Крим і Севастополя (прокуратура, Міністерство внутрішніх справ, Державна міграційна служба, Державна пенітенціарна служба, Державна фінансова інспекція і так далі).
"Прокуратура АР Крим докладає всі зусилля для забезпечення невідворотності покарання тих, хто сприяв окупації Автономної Республіки Крим", – зазначили у відомстві.
Згідно з даними ГПУ, в 2014 році після анексії Криму на материкову Україну з півострова не вийшли 9940 українських військовослужбовців. Майже всім їм повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину за статтями 407 і 408 Кримінального кодексу України ( "самовільне залишення військової частини" і "дезертирство").
Раніше військовий прокуратур України Анатолій Матіос на засіданні комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони відзвітував, що навесні 2014 року після анексії Криму на материкову територію не повернулося більше 14 тисяч військових.
З них, за його словами, військовослужбовців збройних сил України - 9477, Національної гвардії України - 1386, Державної прикордонної служби України - 1350, Служби безпеки України - 1372, а також 507 військовослужбовців Державного космічного агентства України.