Програму "Доступні ліки" розширили: українці зможуть отримати більше препаратів

Поділитися
Програму МОЗ розширило програму "Доступні ліки"
До програми додано два нові напрями.

До програми «Доступні ліки» додали два нові напрями: хронічне обструктивне захворювання легень та хвороба Паркінсона. Про це повідомляє пресслужба Національної служби здоров'я України.

Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 20  жовтня 2022 року. Зміни набули чинності  31 жовтня 2022 року.

«Цього року у програму реімбурсації увійшли нові препарати. Зокрема для людей з хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона. Лікування від цих хвороб не існує. Однак їх симптоми полегшуються завдяки безперервному прийому ліків. Відтепер українців з діагностованою хворобою Паркінсона або ХОЗЛ матимуть доступ до ліків в будь-якому куточку країни завдяки програмі реімбурсації. Це також зніме фінансовий тягар з пацієнтів, адже вартість ліків відшкодовуватиме аптекам Національна служба здоров’я України», – зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак.

Наразі в реєстрі 462 препарати. З них 149 – безкоштовні , а 313 – з доплатою:

  • 381 лікарських засобів, окрім комбінованих та інсулінів (98 – безоплатні, 283 – з доплатою);
  • 9 – лікарські засоби комбінованої дії (6 – безоплатні, 3 - з доплатою);
  • 72  – препарати інсуліну (45 – безоплатні, 27 – з доплатою).

Хронічне обструктивне захворювання легень – невиліковне і одне з найпоширеніших захворювань. ХОЗЛ є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. Люди з ХОЗЛ страждають від ускладненого дихання, важкої задишки, хронічного  кашлю. Симптоми хвороби полегшують за допомогою препаратів. 

Для лікування ХОЗЛ  в програму реімбурсацію увійдуть такі лікарські засоби: Будесонід + Формотерол (Formoterol + Вudesonide)  порошок для інгаляцій, інгаляції (порошок, аерозоль), Сальметерол + Флютиказон  порошок для інгаляцій).

Для отримання електронного рецепту на препарати для лікування  ХОЗЛ необхідно:

  • звернутися до лікаря первинної медичної допомоги: сімейного лікаря або терапевта;
  • під час воєнного стану українці можуть звернутися до будь-якого лікаря ПМД навіть без декларації.

Хвороба Паркінсона найчастіше зустрічається в літніх людей. Через старіння населення у всьому світі ця хвороба має чи не найбільші темпи поширення з-поміж неврологічних захворювань. Наразі не існує способу лікування хвороби Паркінсона, але доступні препарати, які допомагають полегшити симптоми та підтримувати якість життя.

В програму реімбурсації увійдуть такі лікарські засоби: (Біпериден (Biperiden) таблетки, Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa) таблетки (у тому числі пролонгованої дії).  Порядок отримання ліків при хворобі Паркінсона буде визначений після ухвалення відповідних нормативно-правових актів.

В програму реімбурсації “Доступні ліки” також входять лікарські засоби для лікування:

  • серцево-судинних хвороб;
  • профілактики інфаркту та інсульту;
  • цукрового діабету (включно з препаратами інсуліну); 
  • розладів психіки та поведінки й епілепсії;
  • бронхіальної астми;
  • нецукрового  діабету.

Знайти аптеку, яка відпускає “Доступні ліки” можна  за телефоном 16-77.

Нагадаємо, у тих регіонах України, які особливо сильно постраждали внаслідок російського вторгнення доступність лікарських препаратів та медичних послуг для населення ще не вдалось до кінця налагодити, зокрема через відсутність достатнього контрактування аптек зі сторони Національної служби здоров’я України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі