Проект резолюції про трибунал у справі MH17 можуть розглянути в РБ ООН уже в липні

Поділитися
Проект резолюції про трибунал у справі MH17 можуть розглянути в РБ ООН уже в липні Експерти-юристи вже подали в Раду безпеки для попереднього вивчення проект статуту такого трибуналу © OSCE
П'ять країн, які розслідують катастрофу MH17 над Донбасом, закликають до проведення міжнародного трибуналу.

Всі п'ять країн, які розслідують катастрофу над сходом України авіалайнера "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17 в 2014 році, закликають створити міжнародний трибунал для суду над винними, повідомляють дипломати й політики.

Як заявив у четвер посол Малайзії в ООН Рамлан Бін Ібрагім, вони сподіваються, що проект резолюції про це можуть представити на розгляд Ради безпеки ООН вже в наступному місяці, в липні.

Минулого тижня експерти-юристи вже подали в Раду безпеки для попереднього вивчення проект статуту такого трибуналу і проект резолюції Ради безпеки про його створення, повідомили дипломати.

На цьому тижні ідею схвалили всі п'ять країн, які спільно розслідують трагедію: Малайзія, якій належав літак, Україна, над якою був збитий, а також Нідерланди, Австралія і Франція, які втратили в літаку більше своїх громадян.

Як заявила міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп, уряд її країни відданий ідеї співпрацювати з міжнародним співтовариством, щоб домогтися справедливості для сімей жертв.

Ініціатори створення міжнародного суду при підтримці ООН сподіваються, що це зможе змусити Росію до співпраці. Їх аргументація полягає в тому, що Росія буде змушена або погодитися з цим, чи скористатися своїм правом вето в Раді безпеки і ризикувати тим, що її визнають головною перешкодою в здійсненні правосуддя над масовими вбивцями цивільних людей. Але і в такому випадку суд може бути створений рішенням Генеральної асамблеї ООН, в якій права вето не існує ні в кого.

Раніше Рада безпеки ООН вже ухвалював резолюцію, в якій закликав притягнути до відповідальності винуватців трагедії. Між тим у Кремлі відмовилися коментувати попередні перші повідомлення про можливість створення такого суду.

Як сказав з цього приводу Рамлан Бін Ібрагім, Малайзія вже попередньо обговорювала це питання з Росією, але, за його словами, ще рано говорити, Москва підтримає таку резолюцію.

А міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс зустрічався на початку червня з колегою з Росії Сергієм Лавровим на переговорах, присвячених розслідуванню катастрофи, але обидві сторони нічого не повідомили про їх хід або результати.

Читайте також: Порошенко пропонує Раді продовжити роботу місії з розслідування аварії Боїнга в Донбасі


28 червня прокуратура Нідерландів повідомила, що голландські слідчі завершили роботи на місці катастрофи Boeing 777 в Україні.

Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.

Передбачається, що літак збила ракета ЗРК "Бук-М1", випущена з району контрольованого бойовиками міста Сніжне. 2 червня радник генконструктора російського концерну ППО "Алмаз-Антей" Михайло Малишевський заявив, що в малайзійський "Боїнг", на думку експертів підприємства, дійсно влучила зенітна керована ракета комплексу "Бук-М1". Однак він стверджує, що характер пошкоджень спростовує версію про пуск ракети із району Сніжного.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.

2 травня Нідерланди завершили пошукову місію на місці катастрофи "Боїнга-777".

Раніше повідомлялося, що знайдений екіпаж російського "Бука", який ймовірно збив Боїнг-777 під Донецьком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі