Продовжуються напади на активістів— правозахисниця

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Продовжуються напади на активістів— правозахисниця © Автомайдан/Facebook
Поліція свідомо не діє, а державі борці з системою не цікаві і навіть небезпечні.

В 2019 році, незважаючи на зміну влади в Україні, зберігається тенденція до фізичних нападів, погроз та інших форм переслідування громадських активістів, а поліція не діє, між тим створюючи правовий тиск на активістів. Ні одна справа про напад на громадських активістів не доведена до кінця – в тому числі і справа Катерини Гандзюк.

Про це у своїй статті для DT.UA пише координатор проектів Асоціації УМДПЛ в діяльності правоохоронних органів Ганна Рожкова.

"До 2019 р. зберігається тенденція фізичних нападів, погроз і залякувань громадських активістів. Зокрема, продовжилися напади на ЛГБТ-активістів і так звані сафарі після Маршів рівності (коли після проведення заходу активістів переслідують і завдають їм фізичні ушкодження). Насильство під час ЛГБТ-акцій відбувалося в Одесі, Харкові та Києві", - додає автор.

Згідно з її інформацією, в 2019 році Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) спільно з громадською організацією "Захист" задокументували 68 випадків тиску на активістів, правозахисників і журналістів-розслідувачів на території України.

"Тиск чинився через юридичні механізми (судові позови, відкриття адміністративних, кримінальних або цивільних справ) і з використанням кримінальних незаконних дій (побиття, напади, стеження, погрози, залякування, пошкодження рухомого або нерухомого майна)", - пише Рожкова.

Підсумком цього стає те, зазначає автор, що в Україні громадські діячі не можуть відчувати себе в безпеці.
"Громадянському суспільству доводиться тримати під неослабним контролем найрезонансніші справи, щоб недореформовані правоохоронні структури виконували свою роботу", - підсумовує правозахисниця.

Нагадаємо, що жовтень і листопад також відзначилися нападами на активістів: 24 жовтня в Запоріжжі вдарили ножем ромську активістку Анжеліку Бєлову, 6 листопада у Харкові розстріляли автомобіль місцевого активіста.

Також у листопаді відзначили річницю смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк, яку облили кислотою 31 липня 2018 року. 4 листопада Катерина померла через поліорганну недостатність, викликану масштабними хімічними опіками. Незважаючи на те, що передбачувані виконавці і організатори знаходяться в руках правоохоронців, справа з доказом їхньої провини майже не просувається, а замовники так і не встановлені.

Детальніше про ситуацію з атаками на активістів в Україні читайте в матеріалі Ганни Рожкової "Сам на сам із системою" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі