Аналітики центру CEDOS підкреслюють: процес виїзду за кордон української молоді дуже глибокий, пов'язаний з багатьма факторами і не припиниться ні через три, ні через п'ять років. Звичайно, можна змиритися з цим, сидіти і страждати - мовляв, все погано. Але можна спробувати отримати користь навіть з такої ситуації.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Оксана Онищенко. За її словами, головна користь для України буде полягати в тому, що її громадяни, які поїхали на навчання в закордонні університети, отримають якісну освіту і стануть успішними затребуваними фахівцями.
"Одержавши закордонний диплом, вони повернуться додому, або стануть амбасадорами нашої країни в світі. Тому зусилля Міністерства освіти повинні зосередитися на тому, щоб підготувати якісну інформаційну кампанію, - зазначає оглядач. - Насамперед, допомогти бажаючим навчатися за кордоном вибрати хороший університет і затребувану спеціальність. Другий напрямок - важливо пояснювати абітурієнтам та їх батькам, що для успішного і якісного навчання за кордоном необхідно досконало володіти мовою".
Детальніше про те, як державі отримати користь від навчання українських студентів за кордоном, читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Наше студентство у Польщі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".