У Приватбанку спростували заяви адвоката братів Суркісів про те, що нібито їх кошти не були «списані», а й донині буцімто перебувають на рахунках банку. У фінустанові наголосили, що Приватбанк отримав право на депозитні кошти Суркісів в обмін на акції банку нового випуску. Що власне і відбулося в рамках процедурою bail-in, застосованої до Суркісів як до пов’язаних із колишніми власниками «Привату» осіб.
«Опубліковані твердження пана Алєксєєва не відповідають дійсності. За результатами бейліну депозитів шести англійських компаній, на які посилається пан Алєксєєв, Приватбанк отримав право на їхні депозитні кошти в обмін на акції Приватбанку нового випуску. Цей обмін було проведено, відповідні акти підписано, як акти, так і договір бейліну зазначених компаній залишаються дійсними.
Водночас зазначеними компаніями на Кіпрі було отримано наказ кіпрського суду про тимчасове зупинення всіх операцій за їхніми депозитними рахунками. Це призвело до того, що Кіпрська філія Банку не виконала ряд технічних операцій по рахунках у електронній системі, що, однак, не впливає на юридичну чинність бейліну», - пояснив речник «Привату» Олег Серга.
Раніше, адвокат Суркісів Ігор Алексєєв заявив, що гроші шести офшорних компаній його клієнтів "знаходяться зараз на депозитних рахунках "Привату" і нібито не були списані у капітал банку під час націоналізації.
Нагадаємо, рішенням НБУ у 2016 році Суркіси були визнані інсайдерами Приватбанку. НБУ вказував, що Суркіси пов’язані особи з колишнім власником банку, зокрема і через спільну власність медіа-активом "1+1". На цій підставі, в рамках націоналізації «Привату», кошти депозитів 6 офшорних компаній Суркісів потрапили під процедуру bail-in.
Проти України Суркіси ініціювали судові позови й в Лондоні, зокрема, маючи на меті стягнути з нашої держави 350 млн доларів.
За даними звіту міжнародних аудиторів Kroll, шість офшорів Суркісів причетні до виведення з «Привату» близько 150 млн дол. Кримінальне провадження за цим та іншими фактами розкрадання коштів банку розслідує НАБУ.