"Рішення про присудження Премії Сахарова 2018 року за свободу думки Олегу Сенцову є ще одним підтвердженням того, що він є в'язнем совісті. Він продемонстрував мужність, гідність і рішучість у захисті українських в'язнів, яких несправедливо ув'язнено в Росії", - йдеться у повідомленні.
(1/2) Рішення про присудження Премії Сахарова 2018 року за свободу думки Олегу Сенцову є ще одним підтвердженням того, що він є в'язнем совісті. Він продемонстрував мужність, гідність і рішучість у захисті українських в'язнів, яких несправедливо ув'язнено в Росії.
- U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) 25 жовтня 2018 р.
У посольстві зазначили, що в Сенцова має бути можливість особисто отримати цю нагороду. При цьому Росія повинна негайно звільнити як його, так й інших українських політв'язнів.
Раніше стало відомо, що Олег Сенцов став лауреатом премії Європейського парламенту "За свободу думки" імені Андрія Сахарова 2018 року. Кандидатуру Сенцова внесли в попередній список кандидатів на премію 27 вересня. Українця на здобуття премії імені Сахарова номінувала "Європейська народна партія", яка є найбільшою фракцією в Європарламенті.
Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов оголосив голодування у російській в'язниці 14 травня. Він висунув вимоги, згідно з якими російська влада повинна була звільнити всіх українських політв'язнів у РФ і окупованому Криму. За словами Сенцова, якщо його вимоги не будуть виконані, він готовий померти.
5 жовтня у ФСВП РФ заявили про припинення Сенцовим голодування. Незабаром адвокат Сенцова Дмитро Дінзе заявив, що Сенцов планує виходити з голодування з 6 жовтня. Він пояснив, що стан здоров'я в'язня критичний, і тюремні медики погрожують ввести його в кому для штучного годування.
Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок – 20 років колонії суворого режиму.