Припинення вогню та нові пункти пропуску в Донбасі: про що говорили у Берліні

Відео
Поділитися
Припинення вогню та нові пункти пропуску в Донбасі: про що говорили у Берліні Україна та Німеччина обговорили шляхи досягнення миру в Донбасі © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Німеччина закликає докласти зусиль до виконання рішень нормандського саміту у Парижі.

Досягнення стійкого та тривалого режиму припинення вогню в Донбасі має стати першим щаблем на шляху до врегулювання ситуації на сході України, вважає міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас. На його думку, ця мета є досяжною.

"Маємо досягти сталого режиму тиші, як це передбачено в Мінських домовленостях. В деталях це, звичайно, дуже складно, ми це знаємо, але це є реально", - зазначив він під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

Маас також нагадав про важливість припинення обстрілів для захисту цивільного населення. Під час візиту української делегації у Берлін також обговорювалося відкриття нових пунктів пропуску в Донбасі.

"Сьогодні ми говорили і говоримо вже давно про нові пункти перетину. Лише п'ять пунктів перетину на 400 кілометрів лінії зіткнення - це дуже мало і дуже ускладнює життя людей по обидва боки", - додав він.

Міністр також закликав до виконання рішень грудневого нормандського саміту у Парижі і наголосив: для їх реалізації потрібні зусилля обох сторін. За його словами, Німеччина допомагатиме Україні та підтримуватиме її на шляху до досягнення миру.

"Практично діяти можливо, Україна довела це у процесі розмінування. Цей процес треба продовжувати", - зазначив Гайко Маас.

Нагадаємо, 21 травня окупанти обстріляли вантажівку ЗСУ із заборонених 120-мм мінометів. Один військовослужбовець загинув, ще п'ятеро дістали поранення, автівка вигоріла вщент.

20 травня підконтрольні Кремлю адміністрації ОРДЛО заявили про приведення окупаційних військ у повну бойову готовність через нібито "провокації з боку ЗСУ". Україна ініціювала термінове засідання Тристоронньої контактної групи.

Того ж дня президент Володимир Зеленський давав пресконференцію з нагоди своєю інаугурації. А Моніторингова місія ОБСЄ фіксувала зниження кількості обстрілів в Донбасі.

Після легковажного розведення сил в Донбасі Кремль пішов у наступ, - під час пандемії коронавірусу, фактично, тільки збільшилася кількість атак і збройних диверсій, пише у своїй статті для ZN.UA директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Низка безперервних убивств українських військових на східному фронті набула безпрецедентно загрозливого характеру. З часів Іловайська й Дебальцевого – це новий пік, просто він за формою інший.

Докладніше про можливий розвиток подій у Донбасі читайте в статті Петра Бурковського "П'ять сценаріїв розвитку подій у Донбасі: чого чекати від Росії і як може вчинити Україна?" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі