Пріоритетними для українців залишаються соціально-економічні права

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Пріоритетними для українців залишаються соціально-економічні права
На думку 40% опитаних, порушень їх прав... не траплялося.

Два роки пріоритетними для українців лишаються соціально-економічні права: право на життя (його відзначили 85% опитаних), а також право на соціальне забезпечення (59%), справедливий суд (58%), працю (56%), житло (55%), освіту (55%), свободу та недоторканність (55%).

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Виртосу, Центр інформації про права людини. За її словами, враховуючи дослідження, засмучує той факт, що, на думку 40% опитаних, порушень їхніх прав… не траплялося. Це свідчить не про бездоганну ситуацію у сфері дотримання прав людини, а, радше, про незнання українцями своїх прав та невміння їх помічати.

"Насправді права кожної людини порушуються, і досить часто, - коментує експерт дослідження правозахисник Володимир Яворський. - Немає країни, в якій би вони не порушувалися. Інколи це - "дрібниці", інколи - досить серйозно. Проте в Україні половина людей навіть не знають, що їхні права порушуються і що йдеться саме про реалізацію їхніх прав, а не примхи якогось державного чиновника. Ще частина - відчуває несправедливість, однак не вміє сформулювати її як конкретне порушення прав. Власне, це й пояснює надзвичайно високу цифру - 40% тих, на чию думку, їхні права ніколи не порушувалися. Особливо дивно бачити дані щодо Донбасу, де таких респондентів близько 73%".

Детальніше про ставлення співвітчизників до прав людини читайте у статті Ірини Виртосу "Больові точки України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі