Примусова евакуація в РФ: як громадянам України виїхати з країни-агресора

Поділитися
Примусова евакуація в РФ: як громадянам України виїхати з країни-агресора © Коммерсантъ
Це треба зробити якомога швидше.

Через повномасштабну агресію РФ в Україні тривають бойові дії, а деякі міста та села опинитися у тимчасовій окупації. Ворог примусово евакуює українців до РФ. Якщо така евакуація вам загрожує, необхідно відмовлятися від поїздок до таборів для переміщених осіб та намагатися якнайшвидше залишити територію Росії. Портал «Довідка інфо» розповів, як можна виїхати з РФ до країн ЄС.

Як виїхати з Росії, якщо туди примусово евакуювали

Обмежень на виїзд для громадян України з точки зору закону немає, тому варто не затримуватись та потрапити, наприклад, до однієї з країн ЄС. З території ЄС українці можуть вирушити до будь-якої країни, де можете тимчасовий захист, або повернутися в Україну.

В Євросоюзі можна не оформляти статус після прибуття, а самостійно шукати житло та роботу. Медична та юридична допомога громадянам України надається безкоштовно. Українські SIM-картки та банківські картки працюють в ЄС (на відміну від РФ). В країні в’їзду не обов’язково просити тимчасовий притулок.

За наявності біометричного або паспорта старого зразка українці можуть безперешкодно виїхати з РФ до країн ЄС безпосередньо або через Республіку Білорусь.

У випадку, коли людина немає біометричного паспорта, а є лише внутрішні документи України (внутрішній паспорт, свідоцтво про народження), але людина в’їхала до Росії до 24 лютого 2022 року — велика ймовірність, що вас не випустять з РФ до Європи, оскільки на вас послаблення щодо прикордонного контролю для військових біженців не діятимуть. В цьому випадку можна спробувати виїхати через Білорусь.

Який маршрут обрати для виїзду з РФ

Виїхати можна наземним шляхом (через Естонію, Латвію, Фінляндію). Також (теоретично) можна купити квиток на літак. На території РФ можна також користуватися залізницею.

Найзручніший маршрут виїзду з РФ – через естонський кордон (пропускний пункт Івангород-Нарва). Ви можете дістатись до Санкт-Петербурга потягом, а звідти до Івангорода – попуткою чи електричкою (2 год в дорозі). З Нарви можна з легкістю дістатись до Таллінна (2 год., безкоштовно для громадян України).

Для перетину кордону на КПП Івангород-Нарва вам потрібні документи України (біометричний закордонний паспорт/внутрішній паспорт/свідоцтво про народження), а також міграційна картка.

За словами активістів, співбесіда на російському кордоні може затягнутися, проходження митниці може зайняти від 1,5 до 4 годин. Найкраще за все сказати, що ви їдете до родичів. Також обов’язково слід видалити зі свого телефону всю інформацію та фото, які можуть вам зашкодити та викликати зайві питання.

Опинившись в Естонії українці можуть звернутись за допомогою з будь-яких питань за безкоштовним номером 12-47 або +3726001247.

Також для виїзду до ЄС з Росії можна скористатися автобусом. Для цього потрібно купити квиток на автобус Ecolines до Риги (Латвія), Таллінна (Естонія) чи Вільнюса (Литва). Також у цих напрямках є й інші перевізники – Baltic Shuttle та Lux Express..

Раніше ми писали, як мешканцям тимчасово окупованих теріторій залишатися на зв’язку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі