За словами Матіоса, у документах, вилучених під час обшуків, знайшлося підтвердження такого заступництва. "Для покриття незаконної угоди і грабунку держави було зроблено все, щоб слідство не отримало ці дані. За результатами цих даних, ми маємо чітку картину, що словацька фірма з участю великої кількості техніки та громадян іншої держави перебували на території нашої держави при потуранні або прямої команди, або сприяння з корупційними підставами на території України. За результатами чого, більше 7 тис дерев вивезено", - сказав військовий прокурор.
Він також пояснив, що "підставою для проведення обшуків стало встановлення наслідком об'єктивних даних протидії з боку керівництва Держприкордонслужби об'єктивного повноцінного розслідування в частині встановлення всіх винних осіб (у вирубці лісу - ред.)".
"У процесі розслідування нами встановлені посадові особи прикордонної служби словацької республіки, які сприяли проходженню техніки іноземної держави і вивезення національного надбання України за межі держави без будь-якого оформлення. Сумарна вартість, за цінами словацької республіки, вивезеної деревини в кількості більше 7 тис. дерев становить до 2 млн євро, за оптовими цінами країни, куди були доставлені дерева", - сказав Матіос.
Раніше повідомлялося, що обшуки були проведені у приміщеннях Державної прикордонної служби, Центру управління службою Чопського прикордонного загону Західного територіального управління ДПСУ. Прикордонників підозрюють у причетності до незаконної вирубки і незаконного переправлення за кордон цінних порід дерева, черем державі завдано збитків на суму 19 млн грн.
Прес-секретар ДПСУ Олег Слободян назвав обшук в офісі "постановочним шоу", яке не має сенсу, оскільки його відомство активно співпрацює зі слідством.
Як писав Василь Худицький в статті для DT.UA "Дрова замовляли?", нині у лісах Карпат і Полісся відбувається самовільна, безперервна, незаконна вирубка лісів, яка завдає значних економічних збитків нашій державі, паралельно підриваючи екологічну безпеку, що призводить до непередбачуваних наслідків.
Чималу частку законно й незаконно вирубаного лісу продають на Захід, тобто на експорт. Подальшим вирубкам українських лісів сприяють високі ціни, а також попит на деревину. Вони завдають великої шкоди передусім дубовим лісам. Водночас вирубують дедалі більше хвойних дерев (сосен та ялини) у Карпатах.
При цьому ліс, який вирубують, майже не надходить на підприємства для його подальшої обробки, а цілком і повністю експортується як необроблена деревина. Внаслідок таких дій у країні знищено й зупинено сотні переробних підприємств, зліквідовано тисячі робочих місць, наша держава недоотримує значних сум прибутку й перетворюється на сировинну базу для інших держав.