"Вже місяць прикордонники проводять заходи з температурного скринінгу. За цей час перевірено понад 2,7 мільйона осіб – як громадян України так і іноземців. Ми спостерігаємо, що відсоток виявлення осіб із підвищеною температурою наднизький. Загалом зафіксовано 52 особи, в яких спостерігалась підвищена температура", - зазначив він.
Говорячи про таку низьку ефективність заходів, Дейнеко пояснив, що багато подорожуючих вживають жарознижувальні препарати перед тим, як проходити прикордонний контроль.
У Держприкордонслужбі фіксують збільшення кількості виїжджаючих до України – це і заробітчани, і українці, які поспішають потрапити додому з-за кордону.
"Протягом березня цього року фіксується збільшення кількості осіб, які в'їжджають в Україну, у порівнянні з тими, що виїжджають. Цього місяця громадян, які повернулися в Україну, на 200 тисяч більше ніж тих, які виїхали. Наші громадяни повертаються на батьківщину, наші заробітчани повертаються додому, але чи усі вони є здоровими, чи ніхто з них немає захворювання на коронавірус – дуже важко сказати", - додав Дейнеко.
Як повідомлялося, 25 березня Кабінет міністрів ввів режим надзвичайної ситуації по всій Україні, який діятиме місяць - до 24 квітня, - і продовжив карантин. Також в уряді анонсували повне припинення пасажирського руху через державний кордон з 27 березня.
16 березня України закрила кордони для іноземців. В рамках заборони, на територію країни не можуть в'їхати іноземці та громадяни без громадянства.
В Україні офіційно підтверджено вже 156 випадків захворювання на Covid-19. Один хворий українець уже вилікувався. П'ять випадків стали летальними.
З 12 березня в Україні діє карантин. Зокрема, у країні призупинили навчальний процес, заборонили пасажирські перевезення на міжрегіональному, міжміському, внутрішньорегіональному сполученні. Також заборонені залізничні перевезення.