Вірусні захворювання мають однаковий перебіг, але відрізняються між собою спектром ускладнень і групами ризику. Легкі форми грипу мало відрізняються від інших ГРВІ, і проходять без наслідків для здоров'я. При тяжкому ж грипі температура тіла прямо пропорційна ступеню тяжкості захворювання. Він починається різко - за кілька годин температура тіла досягає 39-40 градусів, сильно виражений інтоксикаційний синдром - ломота у всьому тілі, хворі не мають сил піднятися з ліжка.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказала Ольга Голубовська, доктор медичних наук, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медуніверситету, професор.
"Але якщо пацієнт вже в солідному віці, або у нього є важка патологія - цукровий діабет, хронічне захворювання нирок, легенів, серцево-судинної системи, - температура тіла не є єдиним критерієм. Вона може бути не дуже високою, але є інші симптоми - стан раптом різко погіршується, загострюються хронічні захворювання. Доктор зобов'язаний звернути на це увагу", - зазначає професор.
Детальніше про протидію грипу читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Ольга Голубовська: "Грип не буде чекати, поки сімейний лікар на третій день прийме хворого і вирішить, куди його спрямувати"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".