В Офісі президента України Володимира Зеленського на зустрічі представників волонтерського руху з усієї України презентували ідею Національного альянсу волонтерів (НАО) при главі держави, повідомив сайт президента.
Основні завдання альянсу – координація з державними органами, створення робочих груп з актуальних проблемних напрямів, підготовка проектів пропозицій президентові як главі Альянсу, моніторинг і аналіз ефективності реалізації волонтерських ініціатив, вдосконалення законодавства у сфері розвитку та популяризації волонтерського руху.
На зустрічі були присутні військові волонтери, волонтери, які займаються проблемами дітей-сиріт, дітей з інвалідністю, самотніх літніх людей, освітніми та екологічними питаннями.
Радник заступника керівника ОП Максим Кречетов зазначив, що НАО буде складатися з багатьох секцій за напрямами діяльності.
"Кожна секція буде займатися своїми справами і запрошувати на цю майданчик для співпраці представників центральних органів влади, народних депутатів та всіх, від кого залежить вирішення тієї чи іншої проблеми", - сказав Кречетов.
Координатором НАО обрали волонтера Наталю Пушкарьову. Вона окреслила основні проблеми цієї діяльності. Зокрема, це відсутність єдиної системи інформаційного обміну з ситуацій, що вимагають волонтерської допомоги, рамкове законодавство, не підкріплене нормативно-правовими актами належним чином.
"Іноді законодавство навіть перешкоджає волонтерам у здійсненні їх діяльності", - підкреслила Пушкарьова.
Також вона зазначила, що відсутня координація між волонтерами, залученими до вирішення одних і тих же завдань.
"Проблемою є інертність державних органів різного рівня і саботаж з боку окремих чиновників, фізичне, емоційне і психологічне вигорання волонтерів та багато інших негативних моментів, з якими щодня стикаються волонтери. Але головна проблема - це відсутність координації між органами влади та громадськими волонтерськими організаціями", - зазначила координатор НАО.
Крім того, вона підкреслила, що підтримка волонтерського руху з боку держави може стати одним із факторів економічного зростання в країні.
"Держава могла б перевести важливі суспільні завдання на громадські організації", - сказала Пушкарьова.
За її словами, необхідно створити комунікаційний координаційний центр волонтерських організацій, що працюють в різних напрямках.
"Метою створення Національного альянсу волонтерів є координація волонтерських ініціатив, спрямованих на прискорення реформ і вирішення актуальних проблем у всіх сферах суспільного життя, популяризація волонтерства в Україні, внесення змін у чинне законодавство та підвищення суспільного статусу волонтера", - зазначила вона.
Зі свого боку Кречетов зазначив, що одним із завдань НАО є координація зусиль волонтерських організацій у різних сферах їх діяльності.
"Потрібна взаємодія організацій, що займаються проблемами в різних сферах життя", - сказав радник заступника керівника ОП.
Пушкарьова також навела приклад діяльності волонтерського руху в Сполучених Штатах Америки і в країнах Європейського союзу.
"Ці країни мають можливість перекладати деякі економічні питання на волонтерське співтовариство, на меценатів. Волонтерство відіграє важливу роль локомотива позитивних суспільних змін у багатьох розвинених країнах", - зазначила вона.
Також учасники засідання домовилися обговорити найбільш актуальні проблеми волонтерського руху. Для цього вони створять відповідні тематичні сектори. До Міжнародного дня волонтера, який відзначається 5 грудня, повинні бути представлені перші результати роботи НАО.
Довіра до більшості інституцій на фоні позитивних очікувань у поствиборчий період зросла. І хоча найбільше позитивних змін зафіксовано щодо центральних органів влади: президента, уряду та парламенту, однак найбільше українці довіряють волонтерам (69%) та ветеранам АТО (67%). Такі дані соціологічного опитування опублікувала група "Рейтинг".