Президент не підписує Закон про соціальні послуги

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Президент не підписує Закон про соціальні послуги © president.gov.ua
Щоб закон почав діяти, потрібно прийняти ряд нормативно-правових актів, але правозахисники чекають підпис президента України.

Минуло вже майже три місяці, як було прийнято Закон про соціальні послуги, проте він досі не підписаний, хоча, згідно з ст.94 Конституції України, президент протягом 15 днів після отримання закону підписує його або повертає зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради для повторного розгляду. Про це в своїй статті для DT.UA пише Алла Котляр.

"Завданням нового закону є перезавантаження системи надання соціальних послуг в Україні, розвиток послуг на місцях, перекваліфікація соціальних працівників і збільшення їх кількості. Створення Реєстру тих, хто надає і отримує соціальні послуги. Єдиний порядок надання соціальних послуг. Впровадження широкого ринку соціальних послуг, планування соціального замовлення на три роки і залучення неприбуткових організацій, що надають професійні послуги, - пише на своїй сторінці в соцмережах глава наглядової ради БФ "Благомай" Костянтин Голуб'ятников. - Щоб закон почав діяти, потрібно прийняти ряд нормативно-правових актів. Але на сьогоднішній день ми чекаємо підпис президента України".

"Заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна озвучила: статус" потерпілих від війни "отримали 16 тисяч дітей. З не менше мільйона (!) ... Представники міністерства пояснили це виключно бажанням і відповідальністю батьків. Поранених дітей, які отримали цей статус, 68. Це діти, які отримують всі можливі виплати і допомоги. Хоча за результатами альтернативного звіту з понад 120 поранених дітей в Луганській і Донецькій областях лише двоє оформили інвалідність, - відзначає національний програмний директор "SOS Дитячі села - Україна" Дар'я Касьянова. - За п'ять років війни ми не маємо статистики щодо постраждалих дітей, зокрема загиблих. Не маємо доступних якісних послуг для дітей. Не маємо навіть плану розвитку цих послуг (допомоги), бо не розуміємо масштабу проблеми й реального запиту. Всі потреби закривають міжнародні донори, НДО, БФ і волонтери. Якщо вони підуть, допомога закінчиться".

Детальніше про необхідність реформування системи надання соціальних послуг читайте в статті Алли Котляр "Діти і (не)соціальна політика" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі