Тетяна Баранцова, громадська діячка з Луганська, ВПО та людина з інвалідністю, яка допомагає дітям та молоді з інвалідністю, стала регіональним переможцем щорічної премії імені Фрітьйофа Нансена в європейському регіоні. Про це стало відомо в понеділок, 21 вересня.
До Баранцової премією Нансена лише один раз було нагороджено лауреата з України - у 1998-му році ним став Мустафа Джемілєв.
Баранцова є співзасновницею української громадської організації Луганської обласної молодіжної громадської організації "АМІ-Схід" (Молодіжна громадська організація "Асоціація молодих інвалідів східного Донбасу – Схід", з 2020 року внесені зміни Луганська обласна організація «Асоціація жінок, молоді, родин з інвалідністю Східного Донбасу - Схід») у Луганську у 2002 році. Організація виступала за зміни та захист прав людей з інвалідністю.
З початком конфлікту в Донбасі організація Баранцової адаптувалась до нових реалій і зосередила свою діяльність на просуванні прав ВПО та переміщених дітей та молоді з інвалідністю. Також організація займається інноваційними способами з питань, що стосуються цькування (булінгу) в школах та підтримки через онлайн-навчання дітей, допомоги у пошуку роботи, юридичної підтримки тощо для молодих дорослих інвалідів та сімей з дитиною, що має інвалідність.
Зазначається, що “Амі-Схід” щороку допомагає тисячам людей у їх різноманітних видах діяльності, таких як програма Інтернет-школи “Бригантина”, допомагаючи приблизно 1000 дітям з інвалідністю, які стикаються з труднощами в інтеграції свого нового місця проживання, щоб покращити свої шкільні результати.
Премія імені Фрітьйофа Нансена щорічно присуджується Верховним комісаром ООН у справах біженців (УВКБ ООН) як визнання видатного служіння людям, і зокрема тим, хто були змушені покинути свої домівки через війни та переслідування – біженцям та вимушеним переселенцям. Нагороду було створено у 1954 році на честь лауреата Нобелівської премії миру Фрітьйофа Нансена, який, будучи посаді Верховного комісара у справах біженців Ліги Націй, досяг значних успіхів у наданні допомоги вимушеним переселенцям. Разом з тим, Нансен віддав свою Нобелевську премію миру для допомоги дітям України.
В рамках нагородження, яке підтримують уряди Швейцарії та Норвегії, Норвезька рада біженців (NRC) та Фонд IKEA, щороку комітетом обираються переможці з регіонів Африки, Америки, Азії, Європи та Близького Сходу.