У п'ятницю, 27 вересня, православні та греко-католики відзначають свято Воздвиження Чесного Хреста Господнього, яке належить до 12 великих свят Східної Церкви. Свято було започатковано в IV столітті імператрицею Оленою.
Вважається, що в основу встановлення цього свята лягли дві події: віднайдення у Єрусалимі в IV ст. Хреста, на якому розп'яли Ісуса, та повернення цього Хреста з Персії до Єрусалиму у VII столітті.
Згідно з Єрусалимським статутом, Воздвиження є днем суворого посту, коли дозволяється вживати тільки рослинну їжу, олію та вино.
У народі день 27 вересня вважається закінченням активності лісових тварин: ведмеді лягають у берлогу, відлітають птахи, змії заповзають на зимівлю. У цей день люди намагалися не ходити до лісу.
Також з цього дня у селах селяни починали квасити капусту. Рубати її для квашення збиралися всім селом, влаштовуючи посиденьки, які з тих часів називаються "капусники", проте ніяких важливих справ цей день не починали, вважалося, що все, що розпочато в цей день, закінчиться невдачею і не принесе користі. !zn
Читайте також:
Папа Римський закликав знайти баланс між моралізацією і ставленням церкви до людей