Правоохоронці України та Франції ліквідували міжнародний канал торгівлі людьми

Поділитися
Правоохоронці України та Франції ліквідували міжнародний канал торгівлі людьми © dpsu.gov.ua
У потерпілих відбирали документи та загрожували "проблемами".

Співробітники Державної прикордонної служби України спільно з представниками Національної поліції України та міграційної поліції Одеської області в межах співпраці з правоохоронними органами Франції припинили функціонування каналу торгівлі людьми, повідомляє пресслужба Держприкордонслужби.

"В ході проведення оперативних заходів силовики з’ясували, що групою осіб на території України здійснювався підбір та вербування осіб з низьким соціальним рівнем життя, здебільшого ромів. Злочинці пропонували жертвам так звану мандрівку Європою, за що останні мали ще й отримати по 200-300 євро кожен. Про умови та кінцевий результат такого турне звичайно ж не розповідали", - пише ДПСУ.

Після прибуття до Франції, яка була кінцевою країною подорожі, зловмисники відбирали у потерпілих документи і, погрожуючи "проблемами" з місцевими правоохоронцями, примушували їх до співпраці. Умовою повернення в Україну зловмисники ставили оформлення на території Франції статусу "біженця". Після цього особам нараховувалася соціальна компенсація в розмірі 300 євро на місяць, протягом дев'яти місяців. Використовуючи положення жертв, зловмисники отримували на руки банківські картки і кошти, які надходили на рахунки, після чого повертали потерпілих в Україну.

У межах розслідування було проведено обшуки за місцями проживання всіх фігурантів справи в Україні та Франції. Було виявлено паспортні документи, сім-карти різних операторів, банківські картки, зброю і наркотичні речовини.

Загалом було проведено майже 50 обшуків та затримано 8 фігурантів справи.

Тривають подальші слідчі дії. Попередньо відомо, що жертвами зловмисників стали понад 100 осіб.

Нагадаємо, що у лютому слідчі і співробітники управління по боротьбі зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, викрили шість чоловік в сутенерстві по відношенню до жінок, які займалися проституцією в Московському районі Харкова.

Відзначимо, що у всьому світі більше 29 млн дівчат і жінок є жертвами сучасного рабства. В звіті ООН повідомляється, що жінки становлять 99% від усіх жертв примусової сексуальної експлуатації, 84% - примусових шлюбів і 58% - примусової праці. Під час пандемії виросли примусові і дитячі шлюби та відбулася експлуатації умов праці в усьому світі.

За результатами дослідження Міжнародної організації з міграції (МОМ), станом на 2020 рік 13% українців готові погодитися на ризиковану пропозицію роботи за кордоном. За роки незалежності жертвами торгівлі людьми стали понад 260 тисяч українців, а наша країна вийшла у лідери Південно-Східної Європи за кількістю постраждалих. При цьому 65% українців працювали на території Російської Федерації. Докладніше читайте у статті Ольги Волинської та Ліки Толорої "Як не стати "живим товаром"".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі