Правоохоронці припинили діяльність підпільного нафтопереробного заводу: заробляли десятки мільйонів гривень щомісяця

Відео
Поділитися
Правоохоронці припинили діяльність підпільного нафтопереробного заводу: заробляли десятки мільйонів гривень щомісяця
Під час обшуків у ділків вилучили понад 850 тонн нафтопродуктів та обладнання на майже 95 млн грн, а також понад 110 млн грн у різній валюті.

Правоохоронці припинили діяльність підпільного нафтопереробного заводу на Дніпропетровщині. До складу організованої групи входило десять осіб, повідомляє Національна поліція України.

Організована група складалася з організаторів підпільного нафтопереробного заводу, власників автозаправних станцій та комерційних структур. На підпільному НПЗ співучасники виготовляли до 500 тонн фальсифікованого пального на місяць. Збували його через мережу АЗС. Під час обшуків у злочинної групи вилучили понад 850 тонн нафтопродуктів та обладнання на майже 95 млн грн, а також понад 110 млн грн у різній валюті.

Для виробництва пального організатори використовували потужності одного з нафтопереробних заводів області, які дозволяли отримувати до 500 тонн пального щомісяця. Як виявили правоохоронці під час слідства, сировину для пального ділки викрадали з нафтопроводів та поставляли до нелегального заводу. Після перероблення нафти, для збільшення октанового числа додавали до сировини розчинники невідомого походження, зокрема й ті, що заборонено використовувати у виробництві пального в Європі та Україні, оскільки такі компоненти є небезпечними для життя та здоров’я.

З метою прикриття діяльності керівництво нафтопереробного заводу укладало фіктивні договори з підконтрольними комерційними структурами. Відповідно до угод останнім продавали компоненти палива, хоча фактично їх використовували для виготовлення фальсифікату. Окрім того, щоб приховати реальні прибутки, вносили до фінансової звітності неправдиві дані.

Отримані гроші легалізували через фірми шляхом укладання з ними безтоварних операцій та розподіляли між всіма учасниками оборудки. Підпільний бізнес приносив його організаторам до 30 млн грн прибутку щомісяця, а незаконна «маржа» бізнесменів складала 20 грн з одного літра пального.

Усім десятьом учасникам схеми повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 27, ч. 2 та 3 ст. 28, ч. 1 та 2 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 2 та 3 ст. 28, ч. 2 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах);
  • ч. 3 ст. 27, ч. 2 та 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).

На виробничі потужності незаконного НПЗ, АЗС, рахунки комерційних структур, задіяних в оборудках накладено арешт. Окрім цього, вирішується питання про накладення арешту і на вилучений фальсифікат, а також обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Нагадуємо, нещодавно Державне бюро розслідувань викрило розкішне життя полковника Державної служби з надзвичайних ситуацій із Запорізької області, який торгував відомчим пальним. Він завдав збитків державі на понад 2,3 мільйона гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі