Правоохоронці прийшли з обшуками до ДП «Медичні закупівлі України»

Доповнено
Поділитися
Правоохоронці прийшли з обшуками до ДП «Медичні закупівлі України» © Арсен Жумаділов / Facebook
За словами Арсена Жумаділова, правоохоронці прийшли через справу щодо спробою МОЗ закупити костюми біозахисту за завищеною ціною.

Нацполіція та співробітники Офісу генпрокурора прийшли з обшуками до державного підприємства «Медичні закупівлі України», повідомив у Facebook гендиректор «Медзакупівель» Арсен Жумаділов.

«І так, до нас у ДП сьогодні прийшли з обшуком гості з Нацполу та Офісу ГП. Пам'ятаєте історію з костюмами? Квітень 2020-го. Початок пандемії. МОЗ доводить до нас закупівлю костюмів біозахисту. ДП укладає договір з українським виробником по 245 грн за од. з відкладальною умовою, що договір стає чинним за умови його погодження з Міністерством. МОЗ в особі тоді новоспеченого міністра Степанова не погоджує договір та натомість замовляє костюми китайського виробництва через фірму-посередника по 488 грн за од.. Переплачує 243 грн на одиниці та щонайменше 12.8 млн грн на одному контракті». – написав Жумаділов.

Він додав, що договір «Медзакупівель» так і не набув чинності, його розірвали за згодою сторін. За словами Жумаділова, з роз’яснення прокурорів та слідчих незрозуміло, що саме вони намагаються встановити в рамках справи.

«Є два варіанти. Варіант 1. Завершений злочин з боку керівництва МОЗу щодо розтрати бюджетних коштів. Варіант 2. Замах з мого боку на ту саму розтрату бюджетних, бо «як посмєл» купити не те, не в тих, не так», – додав Жумаділов.

Він пообіцяв «повідомити правильну відповідь», коли зрозуміє, що саме розслідується.

Нагадаємо, 21 квітня ДП «Медичні закупівлі України» заявило, що Міністерство охорони здоров'я України планує закупити 71,374 тисяч костюмів біозахисту за 34,8 млн грн, тоді як захисні костюми відповідної якості можна було придбати кількістю 90 тисяч одиниць за 22 млн грн.

На держпідприємстві стверджували, що після отримання розпорядження МОЗ проаналізували 16 отриманих комерційних пропозицій і перевірили кваліфікацію постачальників. У підсумку постачальником було обрано ТОВ «Текстиль-Контакт».

Договір мав набрати силу з моменту погодження МОЗ, однак міністерство скасувало тендер, мотивувавши рішення тим, що обрані для закупівлі костюми не пройшли сертифікацію ДСТУ EN 14126.

«Погодженню з МОЗ підлягає предмет (зокрема якісні характеристики товару, що закуповується), ціна і термін дії договору, з якого випливає значне господарське зобов'язання державного унітарного підприємства», - пояснили тоді в міністерстві. Додавши, що костюми постачальника призначені не для медичних цілей, а для ремонтних і побутових робіт.

Голова «Текстиль-контакт» Олександр Соколовський, який виграв тендер, заявив, що в Україні немає лабораторій, здатних сертифікувати товар за стандартом EN 14126, а скасування тендеру є спробою МОЗ "переписати правила на ходу".

Докладніше про медичні закупівлі в розпал епідемії коронавірусу читайте в інтерв'ю Алли Котляр із гендиректором ДП «Медичні закупівлі України» Арсеном Жумаділовим у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі