Кіберфахівці Служби безпеки та співробітники Національної поліції за добу припинили роботу 100 шахрайських кол-центрів з річним обігом у три мільярди гривень. Шахраї викрадали персональні дані й заощадження українців та іноземних громадян, повідомили в СБУ.
Зазначається, що спецоперація є частиною роботи СБУ щодо протидії російським спецслужбам, які намагаються розхитати суспільно-політичну ситуацію в Україні.
“Зловмисники пропонували своїм жертвам “заробити на біржі”, “інвестувати” кошти у криптовалюту або отримати сумнівний “прибуток” від ставок у гральному бізнесі. Також фігуранти вигадували приводи, на кшталт: “ваш близький скоїв ДТП і потрібні гроші, щоб розрахуватись” або “допомагаємо переїхати з районів ведення бойових дій”, – розповіли в СБУ
Як повідомили в Офісі Генерального прокурора, кол-центри працювали у 16-х регіонах. Йдеться про Вінницю, Дніпро, Закарпаття, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Кропивницький, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Черкаси, Чернігів та Харків.
За даними слідства, о офісах працювали понад 2,5 тис. операторів.
“Шукали потенційних працівників через розсилку в месенджерах. З майбутніми “співробітниками” проводили співбесіду та обирали найбільш комунікабельних. Ознайомлювали з функціоналом та доводили алгоритм їх дій під час спілкування з “клієнтами”, також роздавали методички. Обіцяли зарплату від 1000 до 3000 доларів США на місяць”, – зазначили в Генпрокуратурі.
Під час спецоперації вилучено майже 4 тис. одиниць техніки, понад 650 мобільних телефонів та 200 комплексів ip-телефонії, 1500 сімкарт українських та іноземних операторів, чорнові записи, методички з алгоритмами дій, понад 700 тисяч гривень в національній та іноземній валюті.
Наразі триває встановлення всіх потерпілих.
У рамках кримінального провадження, розпочатого за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство), правоохоронці вирішують питання щодо повідомлення фігурантам про підозру та обрання запобіжного заходу. Шахраям загрожує до 12 років тюрми.
Нагадаємо у листопаді СБУ затримала колишнього поліцейського, який збирав для ФСБ РФ інформацію про базування та переміщення Сил оборони у Миколаївській та Одеській областях. Зрадником виявився мешканець Миколаєва, якого звільнили з Нацполіції в березні цього року