Світ побачив, що вибори в Україні пройшли спокійно і без ексцесів, хоча силовикам 31 березня було що робити. Про це 2 квітня говорили на всеукраїнській відеоселекторній нараді правоохоронців.
На поліцію 31 березня, та й у подальший час, ліг великий тягар роботи із забезпечення законності, правопорядку та публічної безпеки в державі. З цією метою були залучені понад 72 тисячі поліцейських. Понад 40 тисяч поліцейських взяли під охорону майже 30 тисяч виборчих дільниць. Ще 23 тисячі правоохоронців залучалися до патрулювання населених пунктів, забезпечення безпеки дорожнього руху. Крім того, 4,5 тисяч правоохоронців здійснювали своєчасне реагування на порушення виборчого законодавства та їх якісне документування у складі слідчо-оперативних груп. Також функціонували 147 вибухотехнічних груп, до яких вперше увійшли фахівці ДСНС, повідомила прес-служба Нацполіції.
"Навантаження поліції було вкрай складне. Упродовж двох днів ми забезпечили ефективне реагування на 2,6 тисячі повідомлень про порушення виборчого законодавства. Тематика повідомлень, з якими зверталися до поліції, стосувалися незаконної агітації, фотографування, пошкодження бюлетенів, підкупу виборців, неправдивого замінування. На сьогодні 71 повідомлення кваліфіковано як кримінальне правопорушення", - зазначив керівник Нацполіції України Сергій Князєв.
У трьох областях розпочаті кримінальні провадження, зокрема, у Дніпропетровській області - 16, у Донецькій - 8 та у Вінницькій - 6. Зараз проводяться слідчі дії.
Паралельно з супроводом виборчого процесу правоохоронці вели звичайну поліцейську роботу. Можливо, тому, що всі були гранично уважні, убивства та факти тяжких тілесних пошкоджень (а таке, на жаль, у країні було), скоєні з 31 по 2 квітня, були розкриті, що називається, по гарячих слідах.
На цей час відбулася і безпрецедентна спецоперація: вперше в історії України була виявлена партія героїну вагою 600 кг та затримані кілька членів міжнародної контрабандної наркогрупи.
Розслаблятися поліції часу немає: триває підготовка до роботи у другому турі. Силовикам було приємно почути від міжнародних спостерігачів про те, що порядок і безпека біли у день виборів на належному рівні.
У неділю, 31 березня, відбувся перший тур виборів президента України. Для голосування на 199 територіальних округах в Україні і одному закордонному були відкриті майже 30 тисяч виборчих дільниць. Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь понад 18,5 мільйонів українців. На пост глави держави претендували 39 кандидатів.
Жоден з кандидатів не зміг заручитися підтримкою абсолютної більшості виборців. За підсумками обробки ЦВК 98% протоколів, Зеленський отримав 30,24%, а Порошенко - 15,93% голосів.
Другий тур президентських виборів відбудеться 21 квітня.