Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні тривають бойові дії. Ракетні удари ворога по об'єктах критичної інфраструктури, можуть викликати відключення електроенергії. Фахівці Dovidka.info розповіли про основні правила протипожежної безпеки при використанні альтернативних джерел світла і тепла.
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Яких основних правил протипожежної безпеки треба дотримуватися
Для цього необхідно:
Related video
- Обов’язково придбати вогнегасник. Якщо ви мешкаєте в багатоквартирному будинку, вогнегасники мають бути у вашому під’їзді, бажано – на кожному поверсі або принаймні на найвищих поверхах будинку (якщо це багатоповерхівка). Ви можете ініціювати закупівлю вогнегасників, заручившись підтримкою інших сусідів.
- Перевірити, чи не заблоковані аварійні виходи у вашому будинку (для багатоповерхівок). Слід наполягати, щоб керуюча будинком компанія подбала про їх деблокаду або самоорганізуватись і зробити це разом із сусідами.
- Якщо є можливість, вдома слід встановити пожежну сигналізацію. Її місце – у зонах з найвищою пожежною небезпекою (наприклад, у кухні). Це можуть бути датчики, що реагують на дим, полум’я або підвищення температури.
- Особливу увагу приділити дітям: не дозволяти їм використовувати електроприлади та відкритий вогонь. Нагадати дітям правила протипожежної безпеки.
- Якщо під час вимкнення електроенергії ви перебуваєте вдома, треба вимкнути з розеток усі електроприлади. Це допоможе уникнути їх пошкодження через перепади напруги, особливо це стосується обігрівального обладнання та електроплит.
- Придбати та встановити стабілізатор, який допоможе захистити прилади від перепаду напруги. У разі, якщо напруга різко знизиться або навпаки – зросте, реле відімкне подачу струму до моменту стабілізації. Його вартість становить від 700 гривень.
Раніше ми писали, як харчуватися та що можна приготувати, коли немає світла.