Сама кримінальна статистика давно не є об'єктивним і достовірним джерелом інформації. Хоча з 2012 року в Україні функціонує Єдиний державний реєстр досудових розслідувань, практики приховування злочинів від обліку нікуди не поділися.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Євген Крапівін, експерт групи з реформування органів правопорядку Реанімаційного пакету реформ. На його думку, основна причина - ні поліція, ні прокуратура не відмовилися від так званої "палочної" системи оцінки ефективності своєї роботи.
"Ідеться про оцінювання слідчо-оперативних підрозділів за динамікою розкриття, що є основою системи, яка сформувалася ще в радянські часи, - зазначає експерт. - Прямим наслідком цієї системи, крім загального викривленого знання про злочинність, є низка порушень із боку правоохоронців, необхідних для досягнення потрібних показників: від психологічного насильства й тиску на заявників, щоб вони не подавали заяву про вчинення злочину, - до катувань. Інший наслідок - у резонансних провадженнях вимагається якомога швидше знайти підозрюваних, а ними час від часу виявляються непричетні до злочину люди".
Детальніше про проблеми реформування поліції читайте в матеріалі Євгена Крапівіна "Поза увагою суспільства: невидимі аспекти поліцейської реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".