Поліція встановила чотири джерела займання, що переросли у пожежі в природних екосистемах на території Луганської області. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook речниця поліції у Луганській області Тетяна Погукай.
"Проведено 265 оглядів будинків та місцевості, визнано потерпілими та допитано 465 осіб, допитано як свідків – 187 осіб, загалом виявлено пошкоджень 583 будинків, 936 господарчих споруд, 59 транспортних засобів, загибель 630 голів свійських тварин та 102 свійських птиць. Вилучено 572 зразки продуктів горіння, призначено 7 судово-медичних експертиз", - повідомила Погукай.
Речниця назвала такі ймовірні джерела займання:
- у с. Смолянинове Новоайдарського району безпосередньо під лінією високовольтної електромережі, яке сталось приблизно о 15:45 1 жовтня;
- у с. Половинкине та с. Запорізьке Старобільського району ймовірною причиною виникнення пожежі, а саме загоряння сухої трави та лісового насадження, стало замикання проводів високовольтної електромережі внаслідок сильних поривів вітру;
- у м. Щастя Новоайдарського району безпосередньо під лінією високовольтної електромережі. Займання сталося приблизно увечері 30 вересня;
- у смт Білокуракине, вул. Розкішна, внаслідок необережного поводження з вогнем 60-річної місцевої мешканки, яка розпалила багаття на своєму огороді, щоб випалити бур’ян та суху траву, вогнище перекинулося на суху вербу, що стояла неподалік городу.
Також Погукай зазначила, що через пожежі відкрито 11 кримінальних проваджень за статею 270 КК України.
Нагадаємо, пожежі на Луганщині знову спалахнули наприкінці вересня. Вогонь забрав життя 11 людей та знищив близько 250-300 будинків. Також через розповсюдження вогню евакуювали 150 жителів області. Спочатку в Станично-Луганській РДА заявили про те, що причиною нової пожежі став обстріл бойовиками лісового масиву – оскільки літо були сухим і не дощовитим, деревина швидко зайнялась.
У свою чергу прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що постраждалі від лісових пожеж отримають грошову компенсацію.
5 жовтня почав працювати контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська», який призупиняв роботу через поширення вогню.
Пізніше в Офісі генпрокурора озвучили чотири версії виникнення пожеж у Луганській області. Відзначається, що попередня правова кваліфікація - порушення вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей, майнову шкоду в особливо великому розмірі (ч. 1, 2 ст. 270 КК).