Пожежа в костелі в Києві: причини, фото наслідків, можливість відновлення

Поділитися
Пожежа в костелі в Києві: причини, фото наслідків, можливість відновлення Фото: twitter.com/PLinUkraine
Глава Мінкульту підтвердив, що унікальний орган повністю згорів.

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, а також міністр культури Олександр Ткаченко спільно заявили, що костел Святого Миколая в Києві буде повністю відновлений.

Напередодні в костелі сталася пожежа, а Монастирський і Ткаченко провели імпровізований брифінг на місці події в суботу, 4 вересня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Монастирський після огляду приміщення заявив, що опорні перекриття будівлі не постраждали, а значить, конструкції костелу нічого не загрожує.

Фото: twitter.com/PLinUkraine
Фото: twitter.com/PLinUkraine

Ткаченко заявив, що протиаварійні та реставраційні роботи в костелі повинні були початися ще кілька місяців тому.

"Тендер був заблокований. Зараз очевидно, потрібно встановлювати обсяг збитків і починати вже не реставраційні роботи, а протиаварійні", заявив міністр.

Ткаченко підтвердив, що в результаті пожежі постраждав орган, деякі приміщення біля органу і люстра, яка просто впала зі стелі.

Глави МВС та Мінкульту впевнено заявили, що костел буде повністю відновлений.

За словами єпископа Віталія Кривицького, знищені концертний орган, який згорів дотла, й одна люстра, яка впала на сходи пресвітерія. Також Кривицький зазначив, що причиною пожежі стало коротке замикання в органі під час репетиції.

"Пожежа не торкнулася деревʼяного вівтаря та амвона. Неторкнутими залишилися фігури по обидві сторони органу. Обгорів тільки хрест, що висить посеред вівтарної частини. Увесь храм закопчений та залитий водою", — додав єпископ.

Орган київського Будинку органної та камерної музики був спеціально створений майстрами фірми "Rieger-Kloss" в місті Крнов в Чехословаччині. У органу було 55 регістрів, розподілених по трьох мануальних та педальній клавіатурах, 3945 труб різних діаметрів та довжини (від 13 міліметрів до 6 метрів), зроблених з металу і дорогих порід дерева (використовувалося чорне і червоне дерево).

Фото: twitter.com/PLinUkraine
Фото: twitter.com/PLinUkraine

Інструмент мав широку темброву палітру, на ньому виконувалися твори різних стилів і напрямків - від старовинної музики до сучасних авторів. При конструюванні максимально враховувалася органічність поєднання форм інструменту з інтер'єрами колишнього Миколаївського храму. Орган, що створювався не для діючого храму, а для концертного залу, був розташований нетрадиційно - у вівтарній частині собору, перетвореної в сцену.

Фото: bunilin.livejournal.com
Фото: bunilin.livejournal.com

Костел був побудований в 1899-1909 роках в неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким. Його поділили між собою Національний будинок органної та камерної музики України, як приміщення для концертів, і прихід Святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні, який проводив богослужіння для релігійної громади.

Київська влада відмовлялася передати приміщення Римсько-католицької церкви повністю до вирішення питання про нове розташування Органного залу. Приміщення костелу (станом на кінець 2009 року) - знаходиться в аварійному стані.

Міністерство культури планувало до кінця 2023 реалізувати проєкт будівництва в Києві Будинку музики і перемістити в нього Національний будинок органної та камерної музики України.

Увечері 3 вересня в Києві виникла пожежа в костелі Святого Миколая на вулиці Великій Васильківській у Києві.

О 22:40 пожежу було локалізовано, а о 23:26 повністю ліквідовано. Жертв і постраждалих немає, але як говорилося вище, постраждав унікальний, єдиний в своєму роді орган.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі