Повістка та оповіщення: в чому різниця між документами

Поділитися
Повістка та оповіщення: в чому різниця між документами © Генеральний штаб ЗСУ
Роз'яснення дав юрист.

Через військову агресію Росії в Україні продовжується воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак розповів «24 каналу», чим відрізняється повістка від оповіщення.

Що таке опівіщення

Оповіщення означає, що військовозобов'язаного повідомили про те, що він має стати на облік, або ж уточнити свої облікові дані.

Це не обов'язково трансформується у неодмінну мобілізацію, а може бути пов'язане з бажанням уточнення інформації та обліку, а також формуванням резерву.

Чим відрізняється оповіщення від повістки

Оповіщення – це документ, який складається на підставі розпорядження керівника районного (міського) ТЦК та СП.

Оповіщення може бути адресовано органам місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ, організацій, у тому числі закладам освіти, незалежно від підпорядкування і форми власності. Тут відповідним особам встановлюється обов'язок здійснити оповіщення конкретного списку громадян про їхній виклик до ТЦК та СП і забезпечити їхнє прибуття до ТЦК та СП у строки, зазначені в повістках, які, як правило, додаються до такого оповіщення.

«Оповіщення – це лише механізм, який може використовувати ТЦК та СП для вручення повісток військовозобов'язаним», – сказав Юрчак.

Повістка – це конкретний припис, який стосується конкретної особи і встановлює їй обов'язок прибути до ТЦК та СП у визначений строк з метою:

  • уточнення даних;
  • проходження військово-лікарської комісії;
  • призову на строкову військову службу;
  • мобілізації до конкретної військової частини (мобілізаційне розпорядження).

Експерт підкреслив, що з точки зору юридичної сили, самих військовозобов'язаних оповіщення не зобов'язує до будь-яких дій, однак отримання повістки в результаті оповіщення тягне за собою юридичні наслідки.

Якщо роботодавці, керівники установ, підприємств та організацій, а також посадові особи у разі невиконання ними обов'язків, встановлених у розпорядженні керівника ТЦК та СП, можуть нести адміністративну відповідальність за статтею 210-1 КУпАП. Санкції статті передбачають штраф в розмірі від 1700 до 3400 гривень та від 3400 до 5100 гривень (для посадових осіб).

Раніше ми писали, яка відповідальність очікує тих, хто ухиляється від мобілізації в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі