У Міноборони України заявляють, що жодні можливості використання підрозділів Збройних Сил України з метою ведення бойових дій в Сирії чи Іраку не розглядаються.
"Українська сторона активно співпрацює з партнерами по світовій спільноті з метою відновлення миру і стабільності на Близькому Сході. Йдеться про політичну підтримку у боротьбі з ІДІЛ, у тому числі в рамках Ради Безпеки ООН, а також обмін розвідувальною інформацією між відповідними структурами", - йдеться в заяві, опублікованій на сайті у понеділок, 1 лютого.
Жодні можливості використання підрозділів Збройних Сил України з метою ведення ними бойових дій в Сирії чи Іраку не розглядаються. Подібних запитів в Україну не надходило.
Повідомлення, які з'явилися в окремих ЗМІ про нібито можливу участь Збройних Сил України у боротьбі проти ІДІЛ в Сирії, є черговим прикладом дезінформації та гібридної війни, яка ведеться проти України.
У МЗС та Адміністрації президента називають дезінформацією повідомлення у ЗМІ про "можливе направлення українських військових в Сирію для боротьби з ІДІЛ", пише "Українська правда" з посиланням на посла з особливих доручень МЗС України Дмитра Кулебу.
"Це фейк. Ми активно співпрацюємо з партнерами з припинення конфліктів на Близькому Сході. Але про використання у регіоні, зокрема в Сирії чи Іраку, Збройних Сил України мова не йде", - підкреслив він.
"Наші партнери з такими запитами до нас не зверталися, розуміючи, що в умовах російської агресії наша армія нам потрібна вдома", - додав Кулеба.
У свою чергу представник Адміністрації президента Андрій Лисенко в коментарі "Українській правді" назвав публікацію в газеті "дезінфомацією".
"Повідомлення про нібито можливу участь українських військових у боротьбі з ІДІЛ в Сирії - це звичайна дезінформація і один з елементів гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави", - сказав Лисенко.
"Україна не отримувала жодних запитів на таку участь, не подавала таких заяв і не збирається цього робити. Жодного документа, жодної заявки немає", - підкреслив він.
Лисенко уточнив, що Україна продовжує співпрацю з іншими країнами з відновлення миру на Близькому Сході.
"Але мова йде більше про політичну підтримку у боротьбі з ІДІЛ в рамках Ради безпеки ООН і в рамках обміну розвідданими. Жодних дій з підготовки будь-якого контингенту мова у ній не йшла і не буде йти", - підкреслив він.
Лисенко припустив, що таку дезінфомарцію запустили спеціально "напередодні великих зустрічей, щоб ввести наших західних партнерів в оману".
Як відомо, президент Петро Порошенко перебуває у понеділок, 1 лютого, у Німеччині, де зустрінеться з канцлером Ангелою Меркель.
Раніше британська газета The Independent повідомила, що нібито під час візиту міністра оборони США Ештона Картера до Києва цього тижня буде обговорюватися питання направлення українських військових в Сирію для боротьби з ІДІЛ.
Видання писало про нібито документ з варіантами, складений Міністерством оборони, який нібито повинен стати предметом обговорення під час візиту міністра оборони США Ештона Картера.
"Плани України приєднатися до боротьби проти ІДІЛ означають можливе зіткнення з російськими військами", - зазначило видання.
У статті говорили, що цей документ розроблений за розпорядженням президента України Петра Порошенка.
"З точки зору знання російської мови і тактики боротьби з російськими військами українці тут перші у світі. Однак будь-яке розгортання військ в Сирії стане спірним питанням в Києві і вимагатиме парламентського голосування, оскільки деякі стверджують, що Україна повинна зосередитися на бойовиках, які є постійною загрозою на сході країни, незважаючи на військовий глухий кут. Це також може бути спірним питанням і для Європи", - зазначили у статті Independent.
Як повідомлялося, 7 грудня 2015 року президент України Петро Порошенко за підсумками зустрічі в Києві з віце-президентом США Джо Байденом повідомив про готовність України надавати підтримку антитерористичній коаліції в Сирії.
У той же час президент США Барак Обама висловив позицію, що початок наземної операції в Сирії "був би помилкою".