перехід на забезпечення харчування військовослужбовців на принципах аутсорсингу був здійснений у рамках Державної програми розвитку Збройних сил України на 2006-2011 роки, яка передбачала звільнення військ від виконання невластивих функцій, а також запровадження в цій сфері стандартів, прийнятих у збройних силах країн НАТО. Повернення військовослужбовців на кухню аж ніяк не може бути символом перебудови армії.
Про це у своїй статті для ZN.UA пише Сергій Смирнов, полковник запасу, військовий журналіст. За його словами, в 2007 року, враховуючи наявність в армії 477 солдатських їдалень, реформа в цій сфері дозволила "визволити" з совкового кухонного полону 5700 військовослужбовців, які заступали щодоби в наряди на кухню. Це майже 20% облікової чисельності військовослужбовців строкової служби.
Минулого літа на нараді в Міноборони начальник Генерального штабу і головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко констатував, що частини, які вийшли були на співвідношення "бойові підрозділи/підрозділи забезпечення" у межах 70х30 - після переходу "на каталог" повернулися на рівень 50х50. "Це те, від чого ми відходили 10 років, а тепер до нього знову повертаємося", - сказав генерал армії. Не будучи почутим, він офіційно писав міністру оборони генералу армії Степанові Полтораку: у разі розширення експерименту в 2019-му продовольча служба "з'їсть" 15 233 бойові одиниці, що "орієнтовно дорівнюватиме чисельності чотирьох механізованих бригад".
Детальніше про повернення старих схем харчування в армії читайте в матеріалі Сергія Смирнова "Ананаси не тієї системи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".