Однією з проблем українського командування під час проведення АТО на Сході країни є роздроблена і незлагоджена система управління.
Про це в статті для DT.UA пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.
Автор зазначає, що 30-тисячне армійське угруповання розірване між численними штабами секторів та бригад. Дроблення системи управління на сектори, як під час поліцейської операції, - жахливий архаїзм, абсолютно не передбачений бойовими статутами під час війни.
Бутусов наводить приклад мотострілецької дивізії СРСР, у якій було 14700 осіб, і в багатьох випадках такою дивізією командував офіцер у званні полковника. Українське угруповання чисельністю дві радянські дивізії управляється безліччю генералів і полковників.
На його думку, ця бюрократична система, з величезною кількістю рівнів управління, паралізує нормальне управління військами, і управлінський апарат не відповідає чисельності бойового складу.
"Керівництво Генштабу постійно вторгається в керування тактичними операціями, руйнує субординацію і систему керування. Під час бойових дій у Донецькому аеропорту начальник Генерального штабу Муженко особисто взяв на себе командування підрозділами 95-ї, 81-ї, 80-ї, 79-ї аеромобільних та 25-ї парашутно-десантної бригад і ввів їх у бій на ділянці відповідальності сектора "Б", де сам Муженко за два тижні до цього повністю замінив багатьох ключових офіцерів. Хаос і неорганізованість не дозволили виконати бойові завдання", - зазначає Бутусов.
Ще однією проблемою, упевнений автор, є те, що загальна чисельність військ в АТО залишається мізерною - 30-35 тисяч з 230 тисяч військовослужбовців за списком. Генштаб не вживає ніяких заходів з нарощування чисельності бойового складу.
Також, на думку Бутусова, реформа Збройних сил, яку схвалив президент, є просто профанацією з боку Генштабу і грубою помилкою військового керівництва України. Результати: створення двох нових штабів оперативних командувань, нового штабу повітряного командування, збільшення чисельності генералів та генеральських посад зі 121 до 151, створення нових військових з'єднань в умовах жахливої неукомплектованості діючої армії.
Збільшення загальної чисельності військовослужбовців до 250 тис. чоловік, тоді як треба збільшувати не загальну чисельність, а чисельність бойових механізованих частин, - усе це величезні ресурсні затрати, абсолютно невиправдані в умовах війни, які нашій армії та економіці абсолютно не по кишені. Продовжуючи давати стару техніку погано підготовленим і непрофесійним, немотивованим людям, ми не посилюємо армію. А навпаки - примножуємо безцільні небойові втрати, зазначає автор.
Докладніше читайте в статті Юрія Бутусова Війна і вина у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".