Потребу пацієнтів в інсуліні Україна покриває лише на 70%

Відео
Поділитися
Потребу пацієнтів в інсуліні Україна покриває лише на 70% © http://diabetsunveseliba.lv
На лікування ускладнень від діабету щорічно витрачається 2,5% ВВП.

В Україні, за різними статистичними даними, близько 3,5 млн осіб з цукровим діабетом, водночас потребу українських пацієнтів в інсуліні покрито лише на 70%. Про це повідомили під час всеукраїнського круглого столу “100 років інсуліну. Відкриття, що рятує життя”, присвяченому 100-річчю відкриття інсуліну та запланованим змінам в системі реімбурсації препаратів інсуліну в Україні. 

“Сьогодні кількість людей із діабетом в Україні, за різними статистичними даними, складає близько 3,5 мільйонів, з яких тільки у 1,2 мільйона хвороба була діагностована. Водночас кількість випадків діабету у всьому світі постійно збільшується протягом останніх десятиліть”, – повідомив під час заходу посол Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен.

Водночас за даними досліджень Київської школи економіки, кожного року через ускладнення від діабету Україна витрачає 104 млрд грн. Це становить 2,5% ВВП країни.

При цьому потребу українців в інсуліні держава покриває лише на 70%. А доступ до сучасних аналогових інсулінів, які сприяють контролю захворювання та знижують ризик ускладнень, мають лише 20% людей із діабетом. 

Для того, аби якомога більше пацієнтів мали доступ до інсулінів, Міністерство охорони здоров’я разом з Нацслужбою здоров’я України розробили план змін в системі реімбурсації інсулінів. Вони мають набрати чинності у жовтні цього року. 

“Запровадження змін в адмініструванні програми гарантуватиме всім пацієнтам, які потребують інсулінотерапії, доступ до ліків протягом року за кошти державного бюджету”, - заявила головна спеціалістка відділу моніторингу потреб населення аналітичного центру НСЗУ Наталія Гнатюк.

Щоправда, запропоновані зміни викликали стурбованість у пацієнтських організацій, громадськості та виробників. Учасники круглого столу запропонували НСЗУ та МОЗ врахувати деякі важливі моменти та внести зміни до програми. Передбачається, що вони дозволять покращити якість життя людей з діабетом та дозволять спростити роботу лікарів. Запропоновані зміни були наступними:

  • забезпечити рівноправний доступ для всіх категорій пацієнтів до всіх форм і типів інсуліну; 
  • скасувати рішення про запровадження обов'язкової госпіталізації для підтвердження гіпоглікемії та отримання необхідного інсуліну; 
  • оновити чинні протоколи лікування цукрового діабету відповідно до міжнародних рекомендацій; 
  • ввести формат персоналізованого лікування для певних груп пацієнтів; 
  • впровадити систему окремого реферування цін на інсулін для оригінальних препаратів і біосимілярів для запобігання формуванню несправедливої конкуренції на ринку.  

“Необхідно передбачити можливість залучення коштів місцевих бюджетів у фінансування нової системи реімбурсації. Це дуже важливо для того, щоб регіони України мали стовідсоткову можливість в забезпеченні препаратами інсуліну”, –  додала голова Київського благодійного фонду "Діабетик" Наталія Власенко.  

Учасники круглого столу також наголосили на тому, що для подальшого удосконалення якості забезпечення пацієнтів лікарськими засобами та необхідними медичними послугами потрібно налагодити тісну взаємодію між державою, лікарями, пацієнтами та виробниками, у той спосіб, як це працює в багатьох країнах світу.

Раніше голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив, що з 1 липня Національна служба здоров'я приєднується до програми відшкодування вартості інсуліну для хворих на цукровий діабет

Водночас за словами Радуцького, в минулому на компенсацію вартості препаратів інсуліну за програмою реімбурсації для хворих на цукровий діабет з держбюджету були виділені суми, які не могли покрити необхідні потреби. Так, у 2019 році виділили субвенцію місцевим бюджетам в розмірі 841 млн гривень, а 2020 році - майже 862 млн гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі