Посвідчення учасника бойових дій: чи можна його відновити

Поділитися
Посвідчення учасника бойових дій: чи можна його відновити © delo.ua
При втраті посвідчення можна оформити його дублікат.

Через повномасштабну військову агресію Росії в України триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Військові, які вже брали участь у бойових діях, отримують відповідне посвідчення. У Мінветеранів пояснили, як можна відновити посвідчення учасника бойових дій (УБД) при його втраті, пише видання sud.ua.

Як відновити посвідчення УБД

Для отримання дубліката посвідчення УБД необхідно зібрати відповідний пакет документів та надіслати на пошту Міністерства у справах ветеранів України.

Серед необхідних документів:

  • Заява про заміну зіпсованого / втраченого посвідчення з уточненням причин втрати. Обов’язково вкажіть у заяві номер мобільного телефону.
  • У разі втрати посвідчення (за можливості) – дати оголошення в газету про втрату документа із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, що на ньому вказані.
  • У разі пошкодження посвідчення – зіпсоване посвідчення.
  • Копія втраченого посвідчення (за наявності) або зазначення номера, серії посвідчення та дати видачі.
  • Копії сторінок паспорта (1,2 та 11,12), копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
  • Фотокартки розміром 3*4 – дві штуки.

Коли всі необхідні документи зібрані, їх необхідно надіслати на електронну пошту Мінветеранів dpi@mva.gov.ua (фотокартки – поштовим зв’язком АТ "Укрпошта" на адресу Мінветеранів: м. Київ, пров. Музейний, 12, 01001).

Раніше за мобілізованим співробітником зберігалася заробітна плата та місце роботи. Але після підписання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин» роботодавці більше не сплачують зарплати працівникам, мобілізованим чи призваним до армії під час дії воєнного стану, оскільки вони отримують запрплату в армії. Тепер за ними зберігається лише місце роботи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі