Посвідчення членів сімей військових, які загинули: хто може отримати документ

Поділитися
Для цього треба мати певні підстави.

Через війну, яку розпочала Росія, на захист країни стало багато сміливих чоловіків та жінок. На жаль, не всі з них повернуться додому. Кабмін змінив порядок видачі посвідчень членів сімей військовослужбовців, які загинули чи пропали безвісти під час проходження військової служби. Видання sud.ua розповіло, які підстави потрібні для отримання цього документа.

Що змінилися у процедурі видачі посвідчення

Кабмін Постановою №1366 затвердив новий Порядок видачі посвідчень членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби.

Також встановлено, що наявний залишок бланків посвідчень, форма яких затверджена до набрання чинності новою постановою, використовується в повному обсязі.

Міноборони, МВС та Адміністрації Держспецзв’язку доручено забезпечити виготовлення бланків посвідчень членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби. Службі безпеки, Управлінню державної охорони та Службі зовнішньої розвідки рекомендували виготовити бланки в межах видатків, затверджених для них у Держбюджеті, та їх видачу їх.

Відповідно до ухвалених змін, порядок визначає, що посвідчення є документом, що підтверджує статус члена сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби, на підставі якого надаються пільги, гарантії та компенсації, встановлені для таких осіб законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Які підстави потрібні для отримання посвідчення

Підставою для видачі посвідчення є:

  • витяг із наказу про виключення військовослужбовця із списків особового складу у зв’язку із смертю, визнанням його судом безвісно відсутнім чи оголошення померлим або копія такого наказу;
  • свідоцтво про смерть військовослужбовця або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім;
  • документ про причини та обставини смерті військовослужбовця (відповідний наказ (витяг із наказу), акт проведення розслідування, довідка про обставини травми (поранення, контузія, каліцтво) тощо), який підтверджує, що військовослужбовець загинув (помер) не внаслідок вчинення ним кримінального чи адміністративного правопорушення або що загибель (смерть) сталася не внаслідок вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння чи навмисного заподіяння собі тілесного ушкодження;
  • постанова військово-лікарської комісії (крім випадків, коли військовослужбовець пропав безвісти).

Хто може отримати документ

Посвідчення видаються батькам, дружині (чоловіку) у разі, коли вона (він) не взяла (не взяв) інший шлюб, дітям, які не досягли повноліття, або повнолітнім дітям — особам з інвалідністю з дитинства військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти (і за рішенням суду визнані безвісно відсутніми) під час проходження військової служби.

Раніше ми писали, які пільги на оплату комунальних послуг може отримати вдова загиблого військового.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі