Голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі дав рекомендації щодо подальшої реформи державної служби в Україні.
"По-перше, додати "свіжої крові". Мова йде про експертів з питань реформ, посади яких були введені в десять пілотних міністерствах і двох державних агентствах. Понад 1,2 тис. позицій доступні. Важливо набрати їх виключно на підставі заслуг", - сказав Мінгареллі в ході конференції "Реформа державного управління: здійснення оцінки стану справ, досягнення та виклики" в Києві.
Мінгареллі наголосив на необхідності передбачити в держбюджеті-2018 достатньо коштів на продовження реформи держслужби.
"Перевірте, будь ласка, що в бюджеті на 2018 рік необхідні ресурси доступні, щоб продовжувати реформу державного управління", - сказав глава Представництва ЄС.
Він додав, що ЄС готовий продовжувати підтримку цієї реформи.
18 серпня Кабінет міністрів затвердив ряд нормативних актів, які відкривають наступний етап реформи державного управління. Зокрема, в рамках реформи держслужби уряд розпочинає відкритий конкурс на нові посади в десяти пілотних міністерствах, а також в Секретаріаті Кабміну, Нацгосслужбе, Національному агентстві електронного управління. На реформу держуправління в Україні Європейський Союз надає 100 млн євро.
Як писало DT.UA, реформа системи виконавчої влади (КМУ та ЦОВВ) досі перебуває на підготовчій стадії і без політичної волі особисто прем'єр-міністра вона не має шансів зрушитися з мертвої точки. Докладніше про ситуацію з реформами системи виконавчої влади в Україні читайте в матеріалі Сергія Сороки "Хто гальмує реформу державного управління в Україні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".